Ruský systém pálení destilátu - skleněné baňky



host - 165.46 (?)
21.8.2015 11:19
Taky se mi těch 80% obj. nějak nezdá. Takové koncentrace lze dosáhnout jen zpočátku destilace a jen po krátkou dobu. V žádném případě u takového způsobu nejde dosáhnout takové lihovitosti při oddestilování veškerého lihu z vařáku. Teda pokud se bavíme o běžném víně nebo kvasu s obsahem lihu cca 5-13% obj. Ale možná byl k destilaci použít cukrový kvas připravený pomocí Turbo kvasnic. Ten obsahuje cca 20% obj. lihu a v tom případě by už těch 80% mohlo být reálných. Rafael
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 236.138 (?), 20.8.2015 14:33

Jenomže ta Vaše verse jistě není správná, protože všichni víme, že koncentrace např. % úkapových složek je velmi vysoká, často převyšuje 90% a najednou je v baňce č. 2, která je hned za tou "úkapovou" jen 10%? Máte pro to nějaké fyzikální vysvětlení?  Dále chcete-li dosáhnou finální koncentrace 80% (zde po smíchání Vámi definovaných baněk), musíte mít k disposici dosti účinnou zesilovací kolonu. Zde se jedná výhradně o prostou destilaci vína, které připusťme může mít 11 - 12% ethanolu. Abyste udělal 80% -ní destilát, to bych těch prostých destilací muselo být několik a kdo ví, zdali by se to povedlo dosáhnout této koncentrace. A dokap se neřeší vůbec. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 20.8.2015 16:46
Budu si muset ta videa stáhnout...* V těch baňkách po jejích zahřátí postupně kondenzují výševroucí složky. Proto lihovitost v nich stoupá od č.1kde je minimální a kde kondenzuje víceméně jen voda až k těm výše lihovitějším. Je to způsobeno tím, že baňky jsou horké a jejích teplota nestačí ke kondenzaci nízkovroucích složek, tj. hlavně lihu. Už jsem to psal... Při začátku destilace kdy jsou baňky studené je situace opačná a kondenzují v prvních baňkách složky nízkovroucí a dá se tak třeba odebrat úkap. Tzn., že aby tomu bylo tak jak píše pan inženýr, aby v prvních byla nejvyšší lihovitost, musely by se baňky chladit. Jinak to tak funguje jen do doby prohřátí baněk. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.11 (?), 20.8.2015 18:43

A nejedná se náhodou o princip (bohužel název příslušné destilace se mi již vykouřil z hlavy a odbornou literaturu již nemám k dispozici), kde odcházející páry z vařáku po přechodu do objemnějšího prostoru expandují, výševroucí složky zkondenzují a dále odcházejí jen páry s nižším bodem varu?! To by se mohlo dále i několikrát opakovat v dalších zařazených baňkách … a tím dostat do dále umístěných baněk koncentrovanější alkohol. Vím, je to trochu „na hlavu“, ale zatím nevím, jak to jinak vysvětlit. Jinak nevím a přímo nejsem schopen dohledat, zda „gradus“ přímo odpovídá %vol  (viz. např. americké vyjadřování koncentrace alkoholu ve stupních proof, které je dvakrát větší než procenta…)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.45 (?), 20.8.2015 19:48
Proč "Na hlavu..."? Vždyť je to lehce vysvětlitelné!!! Nízkovroucí složky zkondenzovat hned z kraje sestavy nemůžou když jsou baňky zahřáty na "provozní teplotu" a proto odcházejí dál, do dalších baněk, a až tam částečně kondenzují a tím se koncentrace lihu v baňkách postupně zvyšuje. * Jestli má na to vše nějaký vliv expanze pár v baňkách pochybuji. V tak malé sestavě je po chvíli všude stabilní, stejný, tlak. Rafael.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.138 (?), 20.8.2015 23:09

To by jeden nevěřil, jak je ten český národ přemýšlivý! Mám dotaz: Co ty baňky vyhřálo aby koncentrace lihu narůstala v těch dalších? Já tvrdím, že to byly páry destilátu, ale ono jich moc není! Chtělo by to hmotovou bilanci. Na začátku máme, jestli jsem dobře rozuměl, 8 litrů jakéhosi vína, předpokládám koncentraci lihu 11 - 12%, víc to nedá. Ovšem na konci se demonstrátoři chlubí po smísení 80 jakýchci grádusů (stupňů)? Je to vůbec možné bez zesilovací kolony??  Se ví, že ne. Je to podvod. To, co vidíme na vídeu není destilace vína, ale mnohonásobná destilace mnoha litrů jakéhosi vína, ale děkuji přispěvatelům, není pro mě nic radostnějšího, než když vidím hýbání mozky. Díky. Petr Šlosar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.46 (?), 21.8.2015 11:19
Taky se mi těch 80% obj. nějak nezdá. Takové koncentrace lze dosáhnout jen zpočátku destilace a jen po krátkou dobu. V žádném případě u takového způsobu nejde dosáhnout takové lihovitosti při oddestilování veškerého lihu z vařáku. Teda pokud se bavíme o běžném víně nebo kvasu s obsahem lihu cca 5-13% obj. Ale možná byl k destilaci použít cukrový kvas připravený pomocí Turbo kvasnic. Ten obsahuje cca 20% obj. lihu a v tom případě by už těch 80% mohlo být reálných. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.15 (?), 20.8.2015 16:41

Ja byt tebou, tak napisem priamo autorovi videa to co ta zaujima. Bud cez google translator, alebo po anglicky. Je vysoká pravdepodobnost ze odpise. Alebo aj priamo do komentator pod video.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika