Jak vyrobit kvas na žitnou?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?) 
28.2.2011 14:11

Pořád mi trochu uniká smysl té složité přípravy obilného kvasu. Obilí má doma na zahrádce málokdo, je třeba ho koupit. Klíčení, zahřívání, hvozdění - to jsou dost náročné procedury s nejistým výsledkem. Přitom ovoce je kolem poměrně dost a stačí je jen sezbírat. I v obchodě mi přijde, že je pravá slivovixce či hruškovice ceněná víc než pravá žitná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
               
host - 126.147 (?), 13.3.2011 11:12

U nás v okolí třeba zrovna není ovoce až tak moc a to co je ani nestihne pořádně dozrát, jistí spoluobčané to stihnou orvat. A nesouhlasím, že by příprava obilí byla složitá a s nejistým výsledkem. Obilí se dá koupit za 3,50 za kilo. Zhruba přepočteno- kilo obilí= 600 gramů zkvasitelných cukrů=300 mililitrů 80% lihu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.205 (?), 28.2.2011 11:48

Dobrý den, kontakt na výrobce jsem nalezl na Google. Firmu můžete kontaktovat na adrese: Novozymes A/S Kroghoejvej 36, 2880 Bagsvaerd Denmark. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Dobrák - (1) - 20.50 (?), 16.11.2011 12:50

Dobrý den, čtu vaší diskuzi o přípravě obilí a dalších škrobnatých surovin k naložení a zpracování. Nižší úroda ovoce mě donutila schánět jinou alternativu až jsem našel stránky které mě příjemně překvapily. Nabízeli a odborník doporučil enzymatický přípravek na ztekucení škrobu MATS a Amyloglukosidázu Amigase Mega L pro zcukření zápar. Doporučil i lihovarnické kvasnice Fermivin, které jsem používal již dávno, takže nějakou zásobu jsem ještě měl. Dobrák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.50 (?), 22.11.2011 9:29

Dobrý den, přečetl jsem si diskuzi na téma zpracování škrobnatých látek a chtěl bych přispět malým poznatkem, který se mě, při letošním nedostatku ovoce dokonale osvětčil. Kupoval jsem na internetu lihovarnické kvasinky a zeptal jsem se odborníků na náš problém ohledně enzymů a byl mě doporučen přípravek na ztekucení škrobu tak enzymatický přípravek pro zcukření škrobu. Při namočení šrotu v poměru 1:4 a vykvašení 6-8% se nechá spočítat výsledek. Podle mě velice příznivý. pilatek@post.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 253.70 (?), 31.1.2012 17:08

To je moc zajímavá informace:-)  Můžete sem napsat další podrobnosti, třeba kde se dají uvedené komponenty zakoupit, jaký bude podrobnější postup, atd? děkuji za všechny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 45.252 (?), 31.1.2012 17:48

Vadí usušenému sladu nešrotovanému mráz cca -20C? Jaká je vůbec trvanlivost suchého sladu než dojde k znehodnocení enzymů atd. v něm? Mám slad starý přes půl roku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 22.5.2012 15:37

Dal jsem kvasit zcukřený jemně pošrotovaný obilý slad(25kg) a rozkvášel jsem jej 5 dením kváskem viných kvasinek cca 7L kvásku do 150L zcukřeného roztoku sladu o cukernatosti 15% Brix. Prakticky ihned začalo bouřlivé kvašení 2,5 dne jako by kvas vařil, ale bez mohutného vzkypění pěny, jen cca do 5cm pěny.Ted třetí den už se objevila na hladině prakticky téměř čirá kapalina(znak končícího kvašení) a jen sem tam někde občas bublinka... Je možné že sladový kvas o takové vysoké cukernatosti 15% Brix při teplotě do 20C má ukončeno hlavní kvašení už 3 den?? To vypadá na destilaci do 7- 10dní od počátku kvašení, mám strach aby se nekazil...

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 23.5.2012 18:40

... literatura (Výroba Slivovice - J.Dyr a J.E.Dyr) uvádí, str. 173, že sladká obilná břečka zakvašená čistou kulturou kvasinek kvasí cca 72 hod (v závislosti na teplotě) a kyselá obilná břečka, opět zakvašená čistou kulturou, cca 96 hod. Dílo se ještě nechává odležet, aby se vytvořily aromatické látky a zvýšil obsah kyselin (další činností bakterií). Zde se již doba neuvádí. Každý výrobce měl svůj osvědčený postup. 

Takže je to na vás, co si troufnete risnout. Držím palce.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 24.5.2012 18:17

Kvas kvasil velmi bouřlivě 2,5dne, doslova vařil. Dnes 5. den jsem jej změřil optik refraktometrem a má ještě 7% Brix, ale viditelně kvasí už minimálně-sem tam občas bublinka.CO2 se však stále mohutně drží nad hladinou, takže kvašení asi stále musí probíhat.Takže další měření za týden, s tím že bych asi po 14dnech od počátku kvašení destiloval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika