Jak dostat sůl z 6M Cu trubičky?



host - 90.168 (?)
22.11.2010 11:52

Minimálně průchozí jsem myslel např. jedna kapka za hodinu při tlaku v řádech desítek bar (co snese trubička), časem by se to propláchlo. Pokud to nepůjde, tak bych to viděl na jiný způsob ohýbání a udělat to komplet znova ;-)   Gl.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 90.168 (?), 22.11.2010 9:09

Pokud je to alespoň minimálně průchozí, tak bych to připojil na tlakovou vodu a nechal postupně vyplavit. Může to trvat i pár dní, ale možná to bude lepší než všechny ty pokusy (hlavně ten papiňák). Přidat k tomu ultrazvuk by to mělo výrazně urychlit (tlaková voda a strčit to do čističky.)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 22.11.2010 11:00

Kdyby byla minimálně průchozí, tak bych se vůbec neobtěžoval to řešit na netu, to je snad jasné.

Velkou U. čističku je také problém sehnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.183 (?), 22.11.2010 11:38

Než objevíte lepší způsob, nechte Cu trubičku ponořenou ve vodě. Po několika dnech pod vodou by se alespoň část soli mohla rozpustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.168 (?), 22.11.2010 11:52

Minimálně průchozí jsem myslel např. jedna kapka za hodinu při tlaku v řádech desítek bar (co snese trubička), časem by se to propláchlo. Pokud to nepůjde, tak bych to viděl na jiný způsob ohýbání a udělat to komplet znova ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 22.11.2010 12:53

nechajte to varit v hrnci s vodou. Para prekona aj kapilaritu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 22.11.2010 13:17

Vážení,

zatím děkuji za napsané návody.

Jako možná nejlepší, bude ten s natlakováním trubičky-chladiče.

Nahřál jsem jej na plyn plotýnkou a ponořil náhle do studené vody aby se podtlakem vtáhla dovnitř voda.Pak jsem připojil ledničkový kompresor a 15s nechal běžet, tlak netuším, ale používám ho na huštění pneu a tak snad za 15s neudělal smrtelný tlak na explozi.Za hodinu to zkontroluji, zda a kolik vody v trubičce ubylo.

Jinak Vás ujištuji že pouhým ponořením do vody se chladič nezprůchodní ani za 100let... voda se k soli vůbec nedostane, nebot jí tam nepustí vzduch v trubičce kombinovaný s kapilárovým efektem a pokud se dostane tak se nasytí v solanku.Možná tak vhození chladiče do Mariánského příkopu by jej tlakem vody dokázalo zprůchodnit...

Měl jsem chladič již dva dny přes noc zaplněný z většiny vodou a ráno voda ubyla v řádech mm, spíše typuju že se vypařila z konců chladiče-chladič sem měl postavený, aby voda z něj nemohla unikat.

Zajímalo by mě, jak jiní amatérští výrobci chladiče zprůchodnují, jak píše jeden - " tlakem ze zahradní hadice do hodiny". Ale on měl cca poloviční chladič a možná do trubičky ani tolik nenaklepal soli, jako já.Plnění solí je celkem obvykle doporučovaný postup proti zploštování a lámaní Cu trubiček.Větší trubky se při absenci ohýbačky a fitinků v jednoduchých kolenách plní pískem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 22.11.2010 13:35

Ak to date varit do hrnca, tlak vodnych par sa vyrovna vonkajsiemu a v kapilare zmizne rozhranie medzi vzduchom a vodou. Vodna para sa dostane do kapilary zmiesanim so vzduchom. Ako polarna latka zacne okamzite sa viazat na sol. Rozpusti sol... co zvysi teplotu varu o pasr stupnov a skondenzuje. Takto sa v kapilare nahromadi kvapalna faza i pocas varu a cast soli sa difuziou dostane z kapilary. Varenim par hodin vo vode bude problem vyrieseny a kapilara bude bez soli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 22.11.2010 15:55

Já bych tak tenkou trubičku neplnil vůbec. Nevím na jaký průněr jste to vinul, ale myslím si že při tloušťce stěny 1 mm (o6x1) by to neměl být problém.

Pokud by bylo nutné tribičku naplnit volil bych neco vytavitelného, např. kalafunu, Tumpetáři používají olovo.

F.O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.252 (?), 22.11.2010 16:20

Tak chladič se pomalu podařilo vodou a tlakem vzduchu protlačit-už kape alespon voda-kapka za 20-30sekund.Takže je už jen otázkou času zkapalnění soli a celkový průval-průplach.

Zkoušel jsem nejprve navinovat bez náplně, ale trubička zploští o 1,5mm a zmenší se tím průtok.Sůl doporučují na foru.Všechny ostatní náplně potáhnou vnitřek trubičky a můžou i zbylou kapkou výrazně zůžit průtok, aniž kdy zjistím kde mě uvnitř kapka či kapička zůstala.Nevěřím tomu, že nahřátím na tavnou teplotu(cínu, olova) vyteče vše.Chovalo by se to podobně jako voda v kapiláře-úzké trubičce.Možná velkým tlakem profouknout, ale vysoká teplota nutná k tavení až 200C...

Dnes už bych byl chytřejší se solí.Sůl nasypat, naklepat dovniř trubičky a rychle navinout a pak hned rychle sůl vyklepat, vysát- než pořádně navlhne a zkamení.A zbytek namočit a pak tlakem vzduchu tlakovat, až se provalí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika