Dřevěný soudek na slivovici - dozrání



host - 253.219 (?)
11.4.2020 14:17

Pánové (a dámy?), tak jsem se sem po téměř 6 létech podíval. Sám mám takových 40 let zkušeností s pálením, ale přesto nemám potřebu dělat ze sebe všeznalce. Celou věc totiž vidím trochu jinak. Vyjděme především ze skutečnosti, že jako drobní soukromníci nemáme důvod vytvářet pití s konstantní chutí, barvou a čím já vím ještě. Proto si můžeme dovolit přepych vlastní individuality. Otázka, zda do sudu, hoblin či skla spočívá pouze v kulinářském vkusu každého paliče, jakožto tvůrce čehosi zvláštního a pro něj specifického. Komu chutná slivovice ve skle, dává ji do skla. komu v dřevěném soudku, dává ji tam. Ale k věci. Já sám se, z lásky k věci, zabývám drobným, spíše výzkumným pálením ledačeho. A mohu sdělit svou osobní zkušenost. Protože každé pití je děláno do lidské huby a také čumáku, musí se vždy vyzkoušet, co konkrétní destilát chce, aby to paliči chutnalo. Já osobně používám dubové štěpky, žíhané při mnou vyzkoušené teplotě a v čase. Pak je preparuji ve vhodném destilátu o vyzkoušené koncentraci po určitou, vyzkoušenou dobu. A teprve takto zpracované štěpky vložím v příslušném množství do destilátu, kde je nechám podle potřeby, dokud nedosáhnu té, pro sebe správné chuti, vůně a konec konců i barvy. Já vím, že to leckoho z Vás rozesměje, ale je to tvůrčí činnost a ta je individuální. Recept na to není. Malíři také nemůže nikdo radit jaké barvy má napatlávat na plátno. A buď sám udělá Dílo, nebo mazaninu. Tož, tedy tak

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 237.231 (?), 8.12.2014 15:08

Tož se přidám, ale snad trochu úsměvně.

Můj tchán, už je na prvavdě Boží, každý rok pálil trnkovici a dával ji do letitého zaslivovicovaného soudku. Když ji stáhl, manželka (tchýně) vše zabavila a schovala. Tchán (těžký astmatik) občas žadonil: "mamo, já skapu, dej mně štamprlu". Dala.. Al mně, když jsem dolízal. Nemůžu posoudit změnu před soudkem a po něm, protože před jsem nedostal. Ale myslím si, že soudek dá trošku "staré" nažloutlé barvy..Až půjdu za ním, nechám si přibalit na cestu jednu flašu a doufám že ji okoštujeme v naději, že nebude frflat, že jeho byla lepší.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.2 (?), 8.12.2014 13:47

Čaj Smith Tea No.18 neznám. Chuť je čistě subjektivní vlastnost a proto prosím ponechte na mě co mi jaká chuť připomíná. Otázka proč mi to nepřipomíná něco jiné není příliš moudrá. wink 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.219 (?), 11.4.2020 14:17

Pánové (a dámy?), tak jsem se sem po téměř 6 létech podíval. Sám mám takových 40 let zkušeností s pálením, ale přesto nemám potřebu dělat ze sebe všeznalce. Celou věc totiž vidím trochu jinak. Vyjděme především ze skutečnosti, že jako drobní soukromníci nemáme důvod vytvářet pití s konstantní chutí, barvou a čím já vím ještě. Proto si můžeme dovolit přepych vlastní individuality. Otázka, zda do sudu, hoblin či skla spočívá pouze v kulinářském vkusu každého paliče, jakožto tvůrce čehosi zvláštního a pro něj specifického. Komu chutná slivovice ve skle, dává ji do skla. komu v dřevěném soudku, dává ji tam. Ale k věci. Já sám se, z lásky k věci, zabývám drobným, spíše výzkumným pálením ledačeho. A mohu sdělit svou osobní zkušenost. Protože každé pití je děláno do lidské huby a také čumáku, musí se vždy vyzkoušet, co konkrétní destilát chce, aby to paliči chutnalo. Já osobně používám dubové štěpky, žíhané při mnou vyzkoušené teplotě a v čase. Pak je preparuji ve vhodném destilátu o vyzkoušené koncentraci po určitou, vyzkoušenou dobu. A teprve takto zpracované štěpky vložím v příslušném množství do destilátu, kde je nechám podle potřeby, dokud nedosáhnu té, pro sebe správné chuti, vůně a konec konců i barvy. Já vím, že to leckoho z Vás rozesměje, ale je to tvůrčí činnost a ta je individuální. Recept na to není. Malíři také nemůže nikdo radit jaké barvy má napatlávat na plátno. A buď sám udělá Dílo, nebo mazaninu. Tož, tedy tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika