Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Vykvašený nebo hodně nakvašený jablečný nebo hruškový kvas přecedit prakticky a efektivně nejde!

Z ryze praktických důvodů jsem lisoval hned aby se nehromadily hromady drtě. Pokud není k dispozici nějaký kontinuální lis je právě to lisování limitujícím faktorem výroby.
Nadrtit rychle větší množství není žádný problém, ale lisování už ano.
Ale jinak se doporučuje odležení příp. zpektolyzování drtě jen pár hodin, dnů určitě NE! Jenže komu by se chtělo se v té drti bez nějakého většího viditelnému výsledku ráchat 2x

Pokud jsem se kdysi držel starých francouzských postupů, tak jsem před destilací stáhnul úplně čiré víno, cider, do sklepa k uležení.
(Pomocí hadičky v které byl kus skleněné trubky a s plovoucím plovákem... Toho kalu, mrtvých kvasinek nebylo moc, žádná velká ztráta).
Ve sklepě pod bublátky to leželo někdy i rok.
Později v případě použití na líh jsem to vůbec neřešil, jen tu pevně usazenou vrstvu na dnech jsem vyhazoval.

Plastové nádoby s potravinářským atestem?  Nic lepšího neznám. Nerez je daleko dražší, daleko víc tepelně vodivý a kdo někdy přišel do styku s mytím a údržbou dřevěných kvasných kádí mi musí dát za pravdu.

O komerčních výrobcích jablečných destilátů u nás moc nevím. Nezajímal jsem se o to nijak zvlášť. Ale určitě to není, teda hlavně zajímavé a ekonomické pro žádného výrobce si pořídit lisovací linku která by byly větší, dražší a náročnější než ostatní návazné provozy.
*
Proto docela chápu když se někomu nechce lisovat a naloží si doma nadrcenou drť do množství třeba 1000l.
Jenže pak přišel nápad, výměna přivezeného ovoce hned za destilát...
Ze svého okolí moc dobře vím, dokonce se tím i někteří pochlubili, co tam vozili...
A výsledky známe, nebo znám...

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika