Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Pane Vysloužile, můžete prosím napsat něco víc o tom pneumatickém lisu?
Já mám svépomocně vyrobený 100l klasický vinářský laťkový nahoře s trapézovým šroubem, ten tudiž neprochází košem, a dole ruční hydraulický zvedák.Ale ten jsem skoro nikdy nepoužil. Ten šroub je lepší.
Nicméně i tak je to dost dřina.
Už jsem i uvažoval, že ten vylisovaný koš budu nad vozík přemísťovat kladkostrojem.
*
Nejlepší by podle mě byl lis šnekový. Něco jako zvětšený mlýnek Tutti fruti. Vše mám víceméně vymyšleno, dokonce dvě varianty, připravenou i převodovku s 3f motorem, ale nějak nevím jak na ten šnek. Chtěl jsem si ho odlít z nerezu v práci, ale vždy jsem narazil na problém s výrobou formovacího modelu.
No, už to nevyrobím...
Jen tak pro zajímavost. Varianta č.1. Kuželový plášť z dubových latí. Varianta č.2 v případě že by se laťky neosvědčily, tak vnitřek z 1mm nerez plechu a zbytek železobeton.

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika