Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak já si ještě na něco vzpomenu, ať se pobavíte, ale vymýšlet si nebudu:

Víte jak se leptají plošné spoje v elektrotechnice
Jedním z amatérských způsobů je směs HCl a H202. Bez rukavic jsem se v tom "ráchal". Ale pravda, nedělal jsem to každý den a pak jsem si ruce i s tou deskou rychle umyl v nějaké zásadité lázni.
*
To s tou modrou skalici a otravou mědi byla ode dost nešťastná formulace. Špatně jsem se vyjádřil, omlouvám se.
Myslel jsem to tak, že po odstranění modrého kalu se z takové kořalky ještě nikdo neotrávil a ani neotráví.
Chtěl jsem jen trochu zlehčit tu jedovatost mědi v takových případech.
V žádném případě jsem nechtěl nikoho navádět k lízání modré skalice, nečištění měděných aparatur, popíjení modrého kalu a tak.
*
Jako perličku můžu uvést, že ve staré Francii apod., v době největšího rozmachu absintu byly ty nejhorší a nejlevnější patoky barveny právě tou modrou skalici. Asi kvůli atraktivní barvě a levnosti.
(Modrých likérnických barviv moc nebylo a není...).
Úmrtí a těžká poškození takových pijáků pak byly dány do souvislosti taky s pelyňkovým thujonem, pak se do toho zamotala i vinařská lobby těžce postižená v té době révokazem a zákaz absintu byl na na dlouhá léta na světě).
*
Snad teď nebudu napaden, že doporučuji měďnaté soli k výrobě a barvení likérů.

P.S. Ještě mě napadlo napadnout ten Váš nápad se zavodněním měděných vařáků před nějakým uskladněním nebo prodlevou.
Aby ta měď měla dělat to co má, ve vařácích, reakčních členech - musí být kovově čistá, vyleštěná, tzn. bez nějaké patiny a usazenin. Jinak ztrácí úplně svůj smys!
*
R-věty a S -věty, co to je?
Jak dlouho jsme bez nich vydrželi a přežili. Jen zbytečné tlachy a byrokracie, nic jiného. Však si je stáhněte, už jsem to tady psal v souvislosti s potravinářským lihem. Nazdraví!

Rafael.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika