Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Panove, dakujem Vam za konstruktivnu kritiku, pomohla :). I ked som skutocne amater, zaciatocnik, tak ma niektore nazory v kazdej z tychto 3 reakcii pobavili :). Pozrel som sa do zrkadla a videl som tam asi jedineho cloveka v sirokom okoli, ktoremu sa podarilo dokonale utesnit sud, ktory je na sponu. Dokazom sa bublinky vychadzajuce z kvasnej zatky v pravidelnych intervaloch a castejsie ako to bolo pred utesnenim... :). Netvrdim ze tento krok nebol z mojej strany zbytocny, ale mozem kludne spat ze do sudu sa na 1000% nedostane ziaden vzduch ani ked kvas prestane kvasit. Sudy s kvasom bez kvasnej zatky som tiez videl na obrazkoch, ale aj som sa vela docital o octovom kvaseni. Ja si na to netrufam a nechcem aby sa moj kvas pokazil len pre to zeby bol kvas vystaveny rizikam kontaktu externeho prostredia. Ja sa tiez vela krat divim, ze ludia ktori vraj maju nastudovane a odpraxovane alebo sa tak aspon prezentuju napisu zavadzajuce a nepravdive informacie a amater ktory neprecital ani jednu knihu hned vidi tieto nepravdy. Nic v zlom, ja to beriem sportovo lebo tato doba je o tom a neminula ani odvetvie palenia alkoholu :) :). Z hrusiek a jablk sa nezmyju prirodne kvasinky a bakterie? Trnky som umyl zamerne. Nemal som zaujem o prach a spinu v kvase a kvasinky som nahradil zakvasom zo slachtenych kvasiniek. Kvas by podla mojich amaterskych informacii mal pracovat lepsie a stabilnejsie s tymito kvasinkami. A skutocne pracuje velmi dobre :). Nerozumiem Vasej uvahe o znizovani vytaznosti pri riedeni vodou. Zakony chemie a fiziky platia aj v tomto pripade. Vyraznost pri nezriedenom ovoci z brix 28 musi byt na 100% nizsia ako pri jeho zriedeni. Cital ste asi zlu knihu :). Voda zabezpeci dokonca aj zamedzenie vzduchovych bublin v kvase pri zakladani. Takze zasa ja ako amater nemozem suhlasit ze voda sa do husteho kvasu z trniek nema pridavat. Takze dufam ze uz chapete dovody na pridanie vody do mojho kvasu. Pre istotu zhrniem: 1) znizenie cukornatosti na skvasitelnu uroven aby sa cukor skvasil s maximalnou vytaznostou, 2) zabranenie zvrhnutia kvasu, 3) zamedzenie vzniku vzduchovych bublin, 4) zjednodusenie prace pri puceni ovocia. To s tym prstom v kvase mi pride fakt maximalne uletene... :). Mate asi fakt dobre vyvynute chutove kanaliky ak ste schopny identifikovat percentualne mnozstvo cukru v takej mase ako je kvas :). Cukromer to nedokaze presne urcit ak uz tam je aj alkohol, tak klobuk dolu pred Vasimi zmyslami :). Pevne verim ze moja reakcia Vas skor pobavila a nezoberiete to v zlom :). Som skutocne laik, informacii ohladom kvasenia je velke mnozstvo a plno z nich je fakt zavadzajucich. Budem rad za kazdy dalsi nazor :).
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 13.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika