Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Osobně na ten chemický vzorec do smrti nezapomenu. Jsem ho napsal kdysi na ZDŠ v hodině chemie když se probíraly nitrace na tabuli a i doplnil komentářem, k čemu je takový proces "dobrý". A na ten výprask a sankce pak doma po třídních schůzkách - otec si dal nějaké souvislosti dohromady, taky nikdy nezapomenu!
*
Ale teď blíž k tématu - menší upřesnění:

-C3H5(ONO2)3 nevynalezl Nobel, ale mladý Ascanio Sobrero v roce 1847 již během svého studia v Turině!
Nobel byl tam v té době jen jeho spolužák a na objevu neměl žádný podíl!
Jen ho časem po několika tragických pokusech zflegmatizoval do podoby bezpečnějšího dynamitu a nechal si ho zpatentovat.

-dýmavá HNO3 není k výrobě potřebná, většinou se používá méně koncentrovaná. Ale postupů je samozřejmě víc.

-jinak nevím proč mi pořád podsouváte nějaké umění. To je pro mě úplná španělská vesnice. Podobně jako tenis nebo dlouholetá chem. praxe. Jsem jen úplně obyčejný starý pes plemene dobrman..., který se o leccos technického zajímá a hodně takových věcí si svépomoci očenichal.

Rafael.

P.S. Konečně k tématu:  Co napsat, co si myslet, o vykopané staré slivovici tak jak to bylo podáno? Pan má strach to ochutnat, očichat a tak píše o slivovici.
(Proč nenapsal, že vykopal "něco"?)
Pak se dočteme, že to velmi ochotně - celý vzorek velkými plameny shoří a nakonec se do toho ještě zamíchají naši prvorepublikoví spoluobčané...
Tak mě napadlo, co napadlo.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika