Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, z vlastní zkušenosti konstatuji, že za nahořklostí slivovice můžou být i nahořklé švestky.Sám nevlastním ani jeden strom, tak sbírám, kde se dá.Letos mi bylo nabídnuto očesat si jeden stromek od známého, tak jsem ani na chvíli nezaváhal. Byla to nějaká pozdní odrůda, plody byly dost vyzrálé, ale dost moučné. Velice mě ale překvapila lehká nahořklá chuť. S určitými obavami jsem s pečlivostí naložil kvas, a minulý týden vypálil. Jelikož ke konci destilace teklo dost hořčin, zaříznul jsem ji již při 50%.Z 90 l kvasu 7,5 l 73%.Lehká nahořklost je cítit i ve slivovici, přestože jsem před destilací kvas přecedil od pecek.To je moje první zkušenost s nahořklostí slivovice a ponaučení, že se příště vyhnu nahořklým švestkám. Prostě člověk se stále učí. Ještě uvažuji o 3.destilaci, kde bych ještě přísněji zařízl konec (tam teklo nejvíce hořčin).

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika