Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Určitě je lepší nepřislazovat. Kořalka je pak jemnější, aromatičtější, zdravější. Jenomže když ovoce obsahuje méně cukru, je kvas mnohem náchylnější na nemoci, zejména špatné druhy kvašení - octové, mléčné, propionové, které namísto alkoholu vyrábějí ocet, kysanou šťávu či pyruvát. Ve stopách jsou přítomny v každém kvasu, je-li jich však víc, kořalky se vypálí málo a ještě k tomu páchne.  Pokud se připravuje kvas z takového (méně sladkého) ovoce, je nutno dbát na přísnou čistotu nádob, zakvášet rozkvašenými kvasinkami a nepřihazovat ovoce (celý kvas vyrobit naráz). Taky zamezit přístupu vzduchu (třebas kvasnou zátkou). Sladké ovoce (zralé švestky, hrozny vína) mají toto riziko relativně malé. Abychom pokažení méně sladkého kvasu zabránili, můžeme jej dosladit. Lihové kvašení převládne a tvořící se alkohol kvas zakonzervuje. Pálenka z takového kvasu je pak slušná, ale není to špička. Nahradíme-li chybějící cukr medem - tedy zcela přírodním (nerafinovaným) sladidlem, kořalka bude stejně dobrá jako z nepřislazovaného, ale riziko nemocí bude menší. Kvas se sice trochu prodraží, ale jen naoko, neboť pálenky bude víc - asi o 1,4 litry na 1 kg medu (podle výsledných procent lihu).
   Jinak - s přislazováním je to jako s masturbací. Přislazují všichni a kdo tvrdí, že nepřislazuje, ten přislazuje nejvíc!
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika