1. výpal ma barvu jako Glacidet - modrozelenou



host - 31.196 (?)
10.6.2010 14:28

Ahoj, stačí když dáte do kotla vodu a 2 deci octa, normálně provedete destilaci.Funguje to.Dělám to pokaždé když mě stojí kotel. dýl jak3 dny.Zdravím všechny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 220.205 (?), 14.2.2010 15:24

Odpověď pro pana Jirku: Vy jste prostě po konci pálení nezaplavil měděné nádoby vodou. Takže Vám na povrchu mědi vznikl hlavně octan měďnatý, případně jiné měďnaté sloučeniny organických kyselin, které jsou modré, protože hexaaquoměďnatý kation je modrý. Tyto modré sloučeniny můžete z vnitřního povrchu kotle odstranit např. zředěnou kys.octovou, ovšem mechanicky. To znamená, že do kotle nalejete potřebné množství zředěné kys. octové a modrý nános mechanicky odstraníte, např. koštětem. Z chladiče nevím, ale myslím, že destilací kyselých par, se měděný povrch obnoví sám, protože dvojmocné soli mědi jsou vesměs ve vodě rozpustné, snad s vyjimkou hexakyanoželeznatanu měďnatého. Dejte mi vědět, jakto dopadlo. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.12 (?), 7.6.2010 21:11

Ahoj,

tak jen jeste davam vedet jak vse dopadlo- chladič byl uspěšně propláchnutý kyselinou solnou..  a ze z toho chladice tekl teda humus... jsem se od chemika dozvedel, ze kyselina solná "požírá" jen ten oxid a samotnou měď nechá napokoji.. takze jsem to 3x propláchnul a chladič byl jako nový... potom mi doporučil neutralizovat- pro jistotu roztokem ze sody, tak jsem to proplach tez a mohu jen doporučit, slivovicka čistá, tak jako dřív:-) zkusil jsem ten ocet, ale to nezabralo, ale ta kyselina solna, fakt super! měd byla jako nová... dikky Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.11 (?), 7.6.2010 21:58

Zdaravím chtěl bych se zeptat kolik jste toho použil? A kde ste ji sehnal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 8.6.2010 15:51

Tak to je tedy úžasný nesmysl, že si kys. solná kovové mědi "nevšímá" a tomu vašemu kamarádovi, který Vám to poradil "poděkujte". Až to uděláte potřetí, tak Vám v zařízení vznikne pěkná díra, ale zase to bude skvěle větrat. Pokud byste si snad o vlivu kys. solné na kovovou měď chtěl něco přečíst, doporučuji monografii Prof. Emil Votoček: Chemie anorganická, Praha 1945, str. 663. Nejrozumnější je nepoužívané, měděné aparáty zaplavit vodou, ale např. u chladiče to často nejde, takže je třeba jej na konci sezony vyvařit vodou, prostě propařit a pak zabránit přístupu kyslíku, který tvoří na povrchu mědi hnědý až černý CuO. slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.196 (?), 10.6.2010 14:28

Ahoj, stačí když dáte do kotla vodu a 2 deci octa, normálně provedete destilaci.Funguje to.Dělám to pokaždé když mě stojí kotel. dýl jak3 dny.Zdravím všechny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.16 (?), 28.2.2013 22:56

Dobry den, 

chcem sa opytat, co to znamena, ked po prvej destilacii slivkoveho kvasu vychadza "lutr" zlatožltej farby? Najma ked den predtym vysiel normalny číry (teda ku koncu uz mliecny) a presne z toho isteho suda? Pritom kvas bol pred naberanim do kotla v obidvoch pripadoch premiesany. Kvas pekne vonia, nema ziadnu plesen na povrchu a lutr v obidvoch pripadoch mal na zaciatku vytekania silu cca 60%, a priemerne 30%. Neprejde ten žltý nadych po druhej destilacii do palenky? Vopred dakujem za odpovede. 

s pozdravom xyz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika