Trkající beran



host - 168.18 (?)
6.3.2017 18:16

Trkající beran.

Osvědčil se pepřový sprej. Nutno několikrát beranovi připomenout.

Nechoďte bez spreje do ohrady pro odražení náhodného útoku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 169.89 (?), 6.5.2012 6:54, zobrazeno: 29278x

mám ročního berana Berišona. Původní majitelka jej vychovala na dudák, on je sice hodný, ale zkouší trkat a docela to bolí. Taky podebere ohradníkovou síť a vyvede celé stádečko na procházku zahradou. Dá se trkání odnaučit? Pokud ne, budou klobásy..jiri-k

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.20 (?), 14.2.2014 0:55

Já mám týž problém a hledám radu. Nejprve nás to potkalo s masným beranem, kterého jsme koupili jako půlročního. Rada: jako vemte ho za rohy a převalte ho na bok a chvíli ho v této poloze nechte, nefungovala. Třeba při krmení v zimě jsem musela chodit pozadu, abych ho měla stále před očima, mohla včas uskočit atp. Nakonec skončil jako vůdce stáda někde u Říčan. Měl krásné oči.

Další zkušenost: ovce měla tři potomky a ten třetí, Ferdík jsme mu říkali, by umřel, kdybychom ho nekrmili z láhve přes dudlík. Srst měl světlejší než sourozenci, běhal za námi jako psík a my říkali: ten nás bude mít rád, ale ouha - potatil se. Když jsem pohrabovala, kroužil kolem mě tak, že jsem se jen obtížně dostala ze zahrady, ikdyž jsem o něj i násadu přelomila. Skončil u chovatele s jednou ovečkou, která stále bečela.

Třetí zkušenost: ke své ovci Charolais a bílé koze jsem přikoupila půlročního kamerunského beránka. Chovatelé tvrdili, že spojení dvou těchto typů je možné. Když ovce bečela, dožadujíc se přilepšení, byl to hlas operní pěvkyně. Sousedé z chaty to nemíní tolerovat a tak ovce i koza, kterou nejsem schopná podojit, odešli teď nedávno do povolanějších rukou. Kamerunskému beránkovi je teď rokapůl. Sotva ztratil svou spoilečnost, začal s rozběhem trkat do stromu a k mému zděšení i do mne. Za dva dny mu mají přivézt dvě kamer. ovečky a já jsem samý otazník, zda jeho tr-drkací manýry ho opustí či ne. Ze svého skromného důchodu mu chci dopřát společnost, ale nejsem si jistá, zda to nebudou vyhozené peníze ve vztahu já a on.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.100 (?), 10.5.2014 12:01

Tyhle zvířata, která jsou rozmazlená a tím v mládí roztomilá, se právě v dospělosti mění na tyhle tyrany... Ony vás považují za členy svého stáda a pokud nemají před vámi respekt, chtějí mít na vrh a ten si vynucují trkáním...

Proto si samce nepouštět k tělu a nutit ho, aby měl před vámi respekt..Samice tolik nevadí, ty zase si bečením můžou vynucovat vaší přítomnost..A obtěžovat tím sousedy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.18 (?), 6.3.2017 18:16

Trkající beran.

Osvědčil se pepřový sprej. Nutno několikrát beranovi připomenout.

Nechoďte bez spreje do ohrady pro odražení náhodného útoku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.121 (?), 16.5.2023 14:41
Beran trká a zvláště beran, který se naučí na kontakt s člověkem. Pokud nechcete trkající pitvoří, musíte včas kastrovat. Skopec je milý společník a mazel
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.9 (?), 19.4.2015 18:43

zasasdne nehladit po hlavě, je to výzva k boji, já ten problem vyřešil tak že jsem klukl na krk a chvilku podržel a ubral kyslík, zkrátka jsem mu ukázal kdo je ve stádu šéf, od te doby je jak beránek wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 46.2 (?), 27.8.2015 17:49

Mám dotaz - máme petiměsíčního berana ovce quessantské, začal to na nás zkoušet s trkáním, zatím jsem to ignorovala. Z různých příspěvků jsem pochopila, že se s tím už dá těžko něco udělat, jedině mu ukázat, kdo je ve stádě pánem. Je malý, takže by to neměl být takový problém, jen se bojím, aby to situaci ještě nezhoršilo. Poradíte někdo jak ho zkrotit? Povalit a přidržet?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 28.8.2015 7:44

pamatuju si jako decko ze deda mel pod stromem privazany na provaze spalek ktery se tam volne houpal na nem si beram vybijel energii a dal ostatnim pokoj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika