Vietnamské prase - zkušenosti



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 81.59 (?) 
23.6.2009 11:48, zobrazeno: 346270x

Dobrý den,

může mi někdo napsat své zkušenosti s chovem vietnamského prasete - kolik stojí sele, kolik toho sežere dospělý vepř, jak často potřebuje krmit, kolik váží před porážkou a jaké má maso.

Taky by mě zajímalo jak dlouho se vietnamské prase dožije, když nejde na porážku. Děkuju za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 23.14 (?), 8.7.2009 7:35

Sele vietnamského prasete stojí okolo 500 korun a krmení je nenáročné - vietnamské prase se samo pase a sežere všechny zbytky z kuchyně i ze zahrady. Kromě zimy mohou být vietnamská prasata celý rok venku. K vykrmení prasete stačí období od jara do zimy. Porážka je ideální po dosažení váhy asi 60–70 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.26 (?), 8.7.2009 18:15

prase se vetsinou dlouheho veku nedozije protoze je urcene na zabiti ale zustal mi po skonceni chovu vetnamsky kanec, ktery mel plno deti pripoustel jsem ho i s mangalici a tak se stal clenem rodiny a ten se uz nezabiji letos mu je 18 let takze je uz plnolety az umre vekem bude cestne pochovan sam jsem zvedav jak dlouho se dozije

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.251 (?), 20.3.2014 19:29

dobry den chci se optat, potrzili jsme 3 vietnamske cuniky.s chovem jsme byli naprosto spokojeni-zadne praskani kosti a podobne.ale maso je cítit po moči proto se ptam proc to je a zda se to da eliminovat dekuji za odpoved

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 20.3.2014 19:50

No pokud jste měli nevykastrované kanečky, není čemu se divit.Jinak netuším co by mělo být po moči v mase cítit.

Je to delikatesa,která zkrášluje pobyt venku při grilování a rožnění (chutné a jemné maso).

Vietnamské prase
Vietnamské prase
Vietnamské prase na grilu
Vietnamské prase na grilu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.236 (?), 23.12.2017 13:40

dobrý den chci se zeptat, do kolika let je sviňka stále březí? dostala se mi do rukou 4 roky stará sviňka a měla 2x selata. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 23.12.2017 16:03

Otázka je zmatečná-nemělo být místo stále březí- schopná zabřeznout? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 160.53 (?), 24.12.2017 22:09

Pardon... tak zabreznout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 25.12.2017 17:22

Čtyřletá prasnice není na chov už žádná mladice. Na druhou stranu, před cca 40 lety v chovech velkých domácích prasat, byly i prasnice s deseti vrhy. To je cca o rok starší.
Větší problém než samotný věk, bude spíš zdraví a kondice prasnice. Pokud má normální a pravidelnou říji, nemělo by zabřeznutí být problém. Pokud bude mít slušnou péči a zdravé vemeno, nemusel by ani odchov selat být problém. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 3.236 (?), 26.12.2017 9:34

Děkuji moc... tak ja ji necham jednou připustit a uvidím... svinka ma chlivek s vybehem... starame se o ni dobre.. takze podle me by to mohlo byt dobre... dekuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika