Vietnamské prase - zkušenosti



host - 234.224 (?)
2.11.2010 14:28

Ad1 - dle České plemenářské inspekce může mít člověk jedno neoznačené prase, ale jak jich je víc, natožpak když je chce rozmnožovat, tak musí být označená, tzn. musí se "zaregistrovat hospodářství" - dostanete číslo hospodářství, zvířata dostanou čísla, nahlašujete narození selat, ta také dostávají čísla, atd, atd, je s tím práce veliká, takže můj soukromý názor je, že nejlepší je nikoho se na nic neptat, protože pak zjistíte, že máte spoustu povinností a nad hlavou se vám akorát vznáší spousta pokut, a chovat si na zahradě či dvoře, co se vám zlíbí.

Předpokládám, že i vietnamské prase je prase a tudíž se na něj vztahují všechny možné povinnosti, stejně jako na ovce nebo krávy, a těch povinností je věru dost. Registrovaní zemědělci se těmto povinnostem vyhnout nemohou, protože kdyby třeba neoznačili tele nebo jehně včas, tak jim dají pokutu a ještě zkrátí dotace.

Ad2  - vztahy se sousedy jistě budou dobré, pokud jim kus nějakého prasete věnujete nebo je pozvete na zabijačku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 168.81 (?), 26.12.2017 11:27

.. starame se o ni dobre..
Jenom připomínám: Starat se dobře je předpoklad úspěchu. Ale je potřeba mít na paměti, že tzv. „luxusní výživa“, je pro plodnost škodlivá. Zároveň, luxusní výživa 1-2 týdny před zapuštěním zvyšovala plodnost u prasnic, které byly před zapouštěním v horším výživném stavu.
.. svinka ma chlivek s vybehem..
Dostatečný, přiměřený pohyb je faktor, který zlepšuje řadu fyziologických funkcí. Tedy i zdraví a plodnost.
Zbývá vyhlédnout kance a sledovat říji. Je čas na zapuštění, aby v květnu běhala selata. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.24 (?), 20.7.2013 21:31

Dobrý den začínam s chovem vietnamskych prasatek, chtěl bych se zeptat jestli musim oddělit kanecka od svinek nebo můžou být společně ve výběhu. Předem děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.72 (?), 7.6.2019 16:11
Dobrý den mám dotaz mám 14 měsíců starou svinku gotingen křížené z vietnamským a chci ji připustit, mám i prase ale přijde mi že je svinka furt laxsni že se nechce připustit, setkali jste se ztim někdy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 24.14 (?), 17.7.2009 6:11

Babička ho jednou zkoušela vykrmit, maso bylo vynikající - neporovnatelně chutnější než kupované vepřové. Problémem je, že práce okole je to při nízké hmotnosti vietnamského prasete málo efektivní. Jinak to bylo milý zvíře a byla s ním sranda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.26 (?), 18.7.2009 11:34

tady se neda mluvit o efektivnosti vietnamske prasata nejsou urceny aby se vykrmovali ve chlivku i kdyz to jde take ale hlavne se maji past a potom s nima neni temer zadna prace a jestli vadi za je mensi jak nase prase tak muzou byt ve chlivku dve nebo i vic aspon jim neni smutno a lepe zerou ale hlavne se nesmi vykrmovat jako nas vepr srotem to je z nej jen koule sadla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.251 (?), 20.12.2009 13:05

Dobrýý den. Chtěl bych si pořídit na chov sviňku a kanečka. Jak je to s ustájením? Můžou být dohromady s ovcemi? Kdy se připouští? Jak probíhá porod? Můžu je krmit přes zimu jako ovce (seno, oves ječmen a řepa)? Děkuji Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 170.238 (?), 11.4.2010 15:17

dobrý den chtěl bych se také připojit do diskuse jsem chovatel prasat českých vepřu a ted jsem koupil vietnamskou prasničku. Potřeboval bych poradit někoho kdo má s těmito prasaty skušenost 1. vjakém stáří se selata poráží na grilování 2.jake jsou nejlepší recepty děkuji za radu n a nazhledanou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 210.254 (?), 6.7.2010 15:00

dobrý den. Vietnamské prasátka chovám třetím rokem, nejsou čistokrevná, ale je vnich podíl divočáka a snad aj Gottingena, jsou to nenáročná zvířata, která žijí celý rok venku v ohradě a přístřešku z dřevěných pražců, přikrytých eternitem, krmím je veškerými zbytky z domácnosti, v létě trávou a v zimě senem, brambory,sirové, jim šrotuji v drtiči na jablka, zasypu otrubama a zaliji teplou vodou, proberou aj vytrhanou trávu se zahrádky, selata nějaké prodám zbytek začínám zabíjet asi 25kilové kg, než jim jde na sádlo, tak jak klasické velké prase. Moje svinky mají asi 45 kg kanec 60-65kg, nekrmím je moc jádrem aby zůstávali březí.Maso musí být dobré jelikoš ho jedí i mé mlsné děti.

 Chovu zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.165 (?), 2.9.2010 10:21

Zdravím všechny chovatele,

Add1, chci se zeptat, jestli je potřeba nějaká povolení, splnit zákonem dané podmínky apod. pro chov vietnamských prasat.
Add2, chci předejít nějakému konfliktu se sousedy.

Díky za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.224 (?), 2.11.2010 14:28

Ad1 - dle České plemenářské inspekce může mít člověk jedno neoznačené prase, ale jak jich je víc, natožpak když je chce rozmnožovat, tak musí být označená, tzn. musí se "zaregistrovat hospodářství" - dostanete číslo hospodářství, zvířata dostanou čísla, nahlašujete narození selat, ta také dostávají čísla, atd, atd, je s tím práce veliká, takže můj soukromý názor je, že nejlepší je nikoho se na nic neptat, protože pak zjistíte, že máte spoustu povinností a nad hlavou se vám akorát vznáší spousta pokut, a chovat si na zahradě či dvoře, co se vám zlíbí.

Předpokládám, že i vietnamské prase je prase a tudíž se na něj vztahují všechny možné povinnosti, stejně jako na ovce nebo krávy, a těch povinností je věru dost. Registrovaní zemědělci se těmto povinnostem vyhnout nemohou, protože kdyby třeba neoznačili tele nebo jehně včas, tak jim dají pokutu a ještě zkrátí dotace.

Ad2  - vztahy se sousedy jistě budou dobré, pokud jim kus nějakého prasete věnujete nebo je pozvete na zabijačku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika