Porážka vietnamských prasat



host - 211.38 (?)
10.12.2012 18:42

Já to chápu tak, že bylo myšleno divočáka, někdo si občas plete pojmy.Když čtu jak lidé pěstují prasata i jiná zvířata, mám také chuť zeptat se jak hluboko je vysazují, či sejí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 58.114 (?), 2.1.2014 19:35

Mám velký sad, ve kterém se r. 2012 urodilo velké množství jablíček a hrušek. Tak jsem si řekla, že zkusím vietnamáky. Koupila jsem na začátku zimy dvě sviňky. Byly malé jako odstavovaný králíček. Asi byla chyba, že jsem je koupila na zimu a "krmila zimu". Měla jsem je zavřené v chlívku v ohrádce cca 2x1,5 m. Byla to veselá stvořeníčka. Krmila jsem je senem, jablky, hruškami, brambory a krmnou řepou. Zbaštila veškerý odpad ze zahrady u domu, kde pěstuji zeleninu. Od jara jsem jim sekala trávu. Sem tam nějaký zbytek z kuchyně. Když nebyl, tak jednou denně 250 ml hrnek šrotu k bramborám. Porážela jsem je na podzim r. 2013 v hmotnosti cca 30 kg/ks. Přitom od léta se mi zdálo, že již nepřibírala. Masíčko fajnové. Sádla z obou 4,5 zavařovacích sklenic o objemu 0,7 litru. Takže není pravda, že v chlívku tuční. Asi záleží na podávaném krmivu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 3.1.2014 13:36

To co píšete naprosto odpovídá realitě, tomu vlivu zimy bych až tolik významu nedával.Záleží hodně na každém jedinci jak se vyvine, či jaké má předpoklady růstu po předcích.Větnanská prasata zde chovaná jsou již natolik prokřížená, že mít(čistého větnamáka),je vcelku vzácnost.

Sám jsem odchoval několik jedinců po větnamské sviňce zapuštěné mangalicí, kde se projevil nárůst hmotnosti na cca65kg v 8.měsíci života zvířete.Pro objektivnost je však nutno podotknout, že ne vždy budou výsledky křížení totožné, natož aby všichni jedinci narostli stejně.Stačí, aby ty vaše sviňky po narození vypily méně mleziva od matky a už tolik nerostou.

Chovám je pro radost a proto o čem píšete- FAJNOVÉ MASÍČKO


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.96 (?), 10.9.2012 21:33

Pro Tomáš.. Máš uplnou pravdu.. Měl sem na gril 50 kg vietnamca kžíženýho s kancem a žral kukuřici trávu a minimum šrotu  .. A na 50 kg praseti bylo 2 kg sádla..  Maso výborný  .. mužu jen doporučit ;)..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 211.38 (?), 9.12.2012 22:01

Léta nic ideálnějšího, nežli větnamáčka na gril neznáme.Pokud nebudete prasátko (valit) šrotem, ale pást, krmit zeleným a bramborami, řepou,jablky a pod.,sádelnaté nebude.

Je škoda dávat vinu za sádelnatost praseti, když se nedodržují krmné dávky (složení stravy).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.11 (?), 10.12.2012 16:59

Pro Tomáš.. Máš uplnou pravdu.. Měl sem na gril 50 kg vietnamca kžíženýho s kancem a žral kukuřici trávu a minimum šrotu .. A na 50 kg praseti bylo 2 kg sádla..  Maso výborný .. mužu jen doporučit ;)..

jak tomu mam rozumet vietnamec krizeny s kancem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 211.38 (?), 10.12.2012 18:42

Já to chápu tak, že bylo myšleno divočáka, někdo si občas plete pojmy.Když čtu jak lidé pěstují prasata i jiná zvířata, mám také chuť zeptat se jak hluboko je vysazují, či sejí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika