Jak chránit zahradu před hady



host - 235.12 (?)
2.2.2007 9:51

Ještě pro paní Tomáškovou - slepýši mají rádi určitá místa, kde se hřejí a shromažďují, u nás např. v prázdném korytě, pod plastovou plachtou - tak snad změnit místa, která jim vyhovují na nevyhovující. Kočka nebo pes je budou určitě jako lovit a tím je vyženou jinam. Radu na fóbii, bohužel nemám - jedině ty ještěrky bez nožiček z předešlého příspěvku.

Ještě k hadům na zahradě - vloni se objevily zmije přímo u domu a jedné z nich náš kocour  ukousl hlavu - bylo mu špatně ale je v pohodě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 50.232 (?), 22.9.2006 12:59

Vím, že slepýš je užitečný, ale nemohu si pomoct. Prostě už vědomí že tam někde leží je šílené. S tím psem to zkusím. Děkuji za tuto radu. A nevíte někdo náhodou jak se takové fobie zbavit a při to nemuset na to zvíře sahat? Děkuji všem za to že se zajímáte o můj problém. Vím, že je to pro někoho prkotina, ale já mám zahradu opravdu moc ráda a toto mě moc vadí.
Zdravím všechny Tomášková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.67 (?), 15.1.2007 15:44
Nepomohla by vám představa, že slepýš není had ale ještěrka se "schovanýma " nožičkama? Jinak možná nějaké vibrace, nebo něco podobného. Něčím hady vyrušit, hadi totiž neslyší , jen vnímají otřesy a vibrace. Také eliminovat počet hlodavců - kočka? Nebo povolat odborníka ať hady odchytí a přemístí jinam.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 235.12 (?), 2.2.2007 9:51

Ještě pro paní Tomáškovou - slepýši mají rádi určitá místa, kde se hřejí a shromažďují, u nás např. v prázdném korytě, pod plastovou plachtou - tak snad změnit místa, která jim vyhovují na nevyhovující. Kočka nebo pes je budou určitě jako lovit a tím je vyženou jinam. Radu na fóbii, bohužel nemám - jedině ty ještěrky bez nožiček z předešlého příspěvku.

Ještě k hadům na zahradě - vloni se objevily zmije přímo u domu a jedné z nich náš kocour  ukousl hlavu - bylo mu špatně ale je v pohodě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 90.212 (?), 2.2.2007 13:08
Zrovna jsem si taky koupila zahradu a řešim stejný problém, mám dvě malé děti a ráda bych si zahrady uživala bez stresu že na zmiji natrefí, protože se v této oblasti vyskytují. U sousedů jsem okoukla, že mají plot obložený deskama,  kousky dlaždiček nebo jinak zahradili dole plot skusím to stejně a budu doufat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509), 13.7.2007 22:21
Nevím jestli slepíš, ale zmije neobývá posekaný trávník.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 17.7.2007 11:11
Můžu potvrdit, buďte v sekání pilnější, než sousedi! Několikaletá zkušenost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111), 17.7.2007 12:09
Nevím jak zmije, ale slepýš v posekané tráve nebývá. Před posekáním jich máme na louce vždy několik (už jsem psal - nevadí mi, chci je jen před sekáním vyplašit, aby utekli) ale po posekání se už nevrátí. Objeví se až zase tráva povyroste. U nás se vyskytují většinou v polostínu v husté trávě a v místech kde je vlhčeji. Zkuste proto více sekat trávu a omezit místa s pravděpodobným výskytem hadů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.66 (?), 16.7.2007 14:09

Ale smysluplnější by ve Vašem případě bylo řešit fobii - s odborníkem.

Fobie se rády "stěhují" a tak je výhodnější řešit stav duše například desenzibilizačními psychoterapeutickými technikami, než se snažit zamezit hadum, aby (výjimečně) vlůezli na Vaši zahradu. Navíc, i kdybyste takové řešení našla, fobie bude Vaše chování a obavy  i nadále ovlivňovat a Vás invalidizovat v běžném životě - viz zahrada.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 43.27 (?), 16.7.2007 14:44
Nesmí mít klid. Pořiďte si pejska nebo slepice. Zmije se démonizují, uštknutí je nepravděpodobné, pokud na ni nešlápnete apod. Dřív spíš uteče. Samotné uštknutí zdravého člověka ohrozí vzácně, spíš mu ublíží ten cirkus kolem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.66 (?), 18.7.2007 11:46
Na to bych nespoléhal, rozsáhlá kolonie zmijí žila a žije v kamené zdi v rodiném domku. Zeď je těsně u baráku, nad kterou ní je betonový chodník- hlavní vchod do baráku. Zmije naprosto ignorují jak psa, tak procházející lidi a běžný "ruch" kolem baráku. Pouze když do ní šťouchneš, tak se líně odplazí a za chvíli, je li sluníčko, je zpátky. Zatím byly na tomto místě odchyceny čtyři v průběhu cca dvou let. Nikdy nedošlo k ušknutí ani člověka ani zvířete.
Ani na zábrany v podobě desek apod, zmije se dokáže protáhnout neskutečně malo škvírou nebo překonat celkem dost vysokou překážku (pokud ovšem na svém záměru trvá).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika