Vlašský ořech - odrůda Hospodin (červené jádro)



host - 16.190 (?)
18.2.2009 12:55

Každý rok dostávám od známých 5L sklenici vyloupaných vlašských ořechů. Vždy nejméně 3 narovnané vrstvy jsou z červených ořechů. Vypadá to velmi dekorativně. Chuťově jsou +- stejné jako žluté, můj mlsný jazyk rozdíl nepozná, zato oči mají pastvu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 210.2 (?), 12.6.2008 19:09

Každý semenáč červeného ořechu (je jedno jaké odrůdy) nemusí být a ani nebude červený. O tom by mohli šlechtitelé vyprávět. Vloni už někteří křízženci (Mars x TU 3 - Sychrov) a další zaplodili, ale všichni měli plody bez červené barvy. Bohužel. Ořech se opyluje na vzdálenost 2 km větrem a tak riziko je veliké. Nejlépe zasadit roubovanec, pak máte jistotu.

Jiří Kamiš

george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.190 (?), 18.2.2009 12:55

Každý rok dostávám od známých 5L sklenici vyloupaných vlašských ořechů. Vždy nejméně 3 narovnané vrstvy jsou z červených ořechů. Vypadá to velmi dekorativně. Chuťově jsou +- stejné jako žluté, můj mlsný jazyk rozdíl nepozná, zato oči mají pastvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.176 (?), 8.4.2009 21:18

Dobrý den v loňském roce jsem koupil v našem zahradnictví červenoplodý ořešák s názvem Rubra. Chtěl bych se Vás zeptat, jestli s ním máte někdo zkušenost a v kolika letech začíná tento roubovanec plodit. Díky za Vaše zkušenosti.  Ž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 80.211 (?), 21.9.2009 19:08

Zistili sme ze nam takyto vyrastol v Hornych Stitaroch, tak ho pestujeme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.42 (?), 30.10.2009 20:55

Dobry den. U nasich znamych na zahrade roste orech, ktery plodi cervene orechy. Nevedi, jaka je to odruda. Pred lety jim vyrazila odnoz, kterou mi darovali. Stromek, ktery jsem si zasadila, zacal rodit (ve vysce nad 600 nad morem). Ale nerodi cervene orisky. :-(

Mohli byste mi poradit, kde bych mohla zakoupit strom, ktery by je rodil?

Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 100.29 (?), 16.11.2009 23:35

Opravdu dobrých odrůd červených ořechů je pomálu. Já si s nimi hraji a zkouším je už 11tým rokem. Nejlepší je asi odrůda DŘ 1. Co se Hospozínského červenoplodého týče, tak to je křapáč. Mám letos pár plodů a když to srovnáte s plodem třeba toho DŘ 1 nebo Sychrova (oba polopapíráky) tak oříšek Hospozína je tak dvakrát větší. Vypadá to super, ale jen do té chvíle, když je všechny vedle sebe vylouskáte a porovnáte velikost jader. Ty jsou pak téměř stejně velká. A křapáče obecně mají hodně sklon k plesnivění při dosoušení, protože mají vyšší procento vody když padají. Také mají sklon k sesychání jádra při skladování a proto jedině kupujte roubovance polopapíráků. Dají se krásně rozlousknout rukou, neškodní na nich tolik ptáci jako u papíráků a plody pokud jsou nevylouskané a dobře uskladněné, tak po 2 roky ve skořápce nežluknou. Mám nyní v pokusu 7 odrůd červených ořechů, v příštím roce budu některé vyndavat, tak se můžete ozvat. george.kamis@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ZDENULACEK - (5) - 229.36 (?), 3.10.2011 18:34

Slyšela jsem, že červené vlašské ořechy lodí už 3 rokem.Taky jsem se chtěla zeptat, jaké velikosti doroste jestli jako klasický ořešák.Máme zahrádku a chtěla bych si ho tam vysadit, ale nemám míst nazbyt.Máme tam janloň,která je stará a už nerodí, tak bychom místo toho vysadili výše uvedený druh ořechů, ale mám obavy, zda budu ještě na světě než začne rodit.(54 let)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.248 (?), 22.11.2013 22:09

ahoj nejaske nove poznatky ohledne tehle odrudy?zvazuji koupi sychrova ale moc sem o tom nenasel, nadmorska vyska je cca320mm.n.m

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 24.11.2013 23:36

V Chyňavě 397 m n m rostl a rodil dlouhé roky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika