Da sa zachranit tento orech



host - 56.166 (?)
22.10.2017 18:39
Vsetko, co ma potencial k rastu sa da zachranit, otazne skor je, ci to ma zmysel. Stromcek v takom veku a tak vazne poskodeny by som dostojne prenechala ohnu a zasadila novy. Len by zivoril. Okremtoho treba v pripade tohto druhu hniloby pocitat s nestabilitou kmena. Novy stromcek by som sadila o kus dalej, tuto hnilobu, kt je hubou, si prenasaju a siria na stromy mravce. Samozrejme zohrava pri tom ulohu aj ine poskodenie, ci oslabenie. Pise sa mi to dost tazko, lebo prave riesime na zahrade touto hubou chyteny statny 15m, cca 70-100r orech. Po tom, co som videla stromy s touto hubou (poskodene len do vysky 1,5m) po vetre vylamane ako zapalky, zlomene v mieste dutin, uz mi je lahsie na dusi. (Stromy pri pade polamali plot v Pinel. Nemocnici, pezinok). Nas orech je tiez tak nestastne situovany, ze pod nim si postavil sused velku garáž a čisticku. Zda sa ze napadnutiu napomohlo vyrazne poskodenie koren. Systemu pri ich stavbe. Strom odchadzal 10 r. Alena
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 13.55 (?), 22.10.2017 16:45, zobrazeno: 3318x
Tento orech ma 6 rokov, ja som ho vysadil ked mal 3 od vtedy len zosichal, prikladal som to kamenistej pode, ale včera som ho vykopal a vidim, ze hlavný koren je celkom hnily, da sa este nejako zachranit. Vyplnit dutinu v koreni maltou, alebo skusit tak ako je zasadit do lepsej pody. Je to jupiter, mrzelo by ma, keby uschol

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.55 (?), 22.10.2017 16:46
Koren som zrezal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.166 (?), 22.10.2017 18:39
Vsetko, co ma potencial k rastu sa da zachranit, otazne skor je, ci to ma zmysel. Stromcek v takom veku a tak vazne poskodeny by som dostojne prenechala ohnu a zasadila novy. Len by zivoril. Okremtoho treba v pripade tohto druhu hniloby pocitat s nestabilitou kmena. Novy stromcek by som sadila o kus dalej, tuto hnilobu, kt je hubou, si prenasaju a siria na stromy mravce. Samozrejme zohrava pri tom ulohu aj ine poskodenie, ci oslabenie. Pise sa mi to dost tazko, lebo prave riesime na zahrade touto hubou chyteny statny 15m, cca 70-100r orech. Po tom, co som videla stromy s touto hubou (poskodene len do vysky 1,5m) po vetre vylamane ako zapalky, zlomene v mieste dutin, uz mi je lahsie na dusi. (Stromy pri pade polamali plot v Pinel. Nemocnici, pezinok). Nas orech je tiez tak nestastne situovany, ze pod nim si postavil sused velku garáž a čisticku. Zda sa ze napadnutiu napomohlo vyrazne poskodenie koren. Systemu pri ich stavbe. Strom odchadzal 10 r. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika