Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Mohu sdělit zkušenost jen s poslední částí vašeho dotazu.

Roub si musíte sehnat od někoho, kdo má velkoplodou odrůdu (pokud jste z okolí Brna, mohu vám poskytnout 1-2 rouby Bojara). Je nutné dodržet nějaká pravidla při roubování, ale neznám jaká. Ten, kdo se tím zabývá komerčně, mi je odmítl sdělit. Zkusil jsem to tedy sám různými způsoby. Podařilo se mi to vloni, když jsem rouboval v září vyzrálým roubem do rostoucího terminálu. Do "V" výřezu. Letos to zkouším anglickou kopulací, rouboval jsem 2x - na konci srpna a na začátku září, zatím vypadají živě, tak uvidíme. Časem sdělím výsledek.

Pokud jde o první část vašeho dotazu - jsou skutečně plody opylované? Protože jeden strom sám sebe spíš neopyluje, k rozumné plodnosti potřebujete nejmíň 2. To na fotce mi přijde právě jako hluché, neopylované plody.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 18.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika