Prosím o určení druhu orchideje



host - 210.54 (?)
24.2.2013 17:52

Já bych si tipla, že to bude něco s cymbidiem nějakou botanickou formou, neboť květy má menší, než klasické hybridy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 118.89 (?), 24.2.2013 13:32, zobrazeno: 9460x

Dobrý den, po bratrovi jsem zdědil orchidej, která se již velice rozrostla: viz. foto, a potřebuje zřejmě přesadit. Mohl by mi někdo poradit jak ji pěstovat a co je to vlastně za druh? Má totiž zvláštní květy, které jsem nikde v nabídce neviděl...

Děkuji

Václav Klíma

jvklima@volny.cz

orchidej
orchidej
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 220.186 (?), 24.2.2013 16:01

Jen bych si tak tipla něco jako Oncidium nebo Odontoglossum... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.54 (?), 24.2.2013 17:52

Já bych si tipla, že to bude něco s cymbidiem nějakou botanickou formou, neboť květy má menší, než klasické hybridy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.182 (?), 24.2.2013 21:32

Abych pravdu řekl, tak jsem tomu cymbidiu moc nevěřil, ale velmi se "to" blíží Cymbidium aloifolium anebo Cymbidium bicolor (a třetí podobné, co jsem v obrázcích našel, jsem zapomněl).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 24.2.2013 22:55

Asi nejvíc je to podobné opravdu tomu Cymbidiu aloifoliu, v těch, co jsem psala já, jsem nic tak zbarveného nenašla.           Lída

Cymbidium aloifolium
Cymbidium aloifolium
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 24.2.2013 23:04

Pokud to je ono, tak jsem vám našla tohle:

Existuje na 52 druhů. Patří mezi stálezelené rostliny. Pochází ze subtropické a tropické Asie. Patří k terestrickým orchidejím. Dorůstá výšky 60 - 90cm. Průměry květů se pohybují v rozmezí 5 - 10cm. Úzké mečovité listy vyrůstají z pahlíz. Kvete na podzim a v zimě. Existuje nespočetné množství hybridů.

Mezi orchidejemi patři k jednodušším rodům na pěstování. Pro bohaté kvetení je důležité dodržet alespoň 5°C rozdíl mezi dnem a nocí. Potřebují světlé místo bez přímého poledního slunce, bohatou zálivku (kořeny nesmí být trvale ve vodě, využívejte výhradně měkkou nejlépe dešťovou vodu o pokojové teplotě). Dobré je také rosit listy. Po odkvětu snižte teplotu i zálivku a nechte rostlinu odpočívat. Přesazuje se až v okamžiku, kdy se kořeny nevejdou do květináče, vždy však až po odkvětu. Je vhodná pro letnění, na slunce si však musejí pomalu zvykat nejlépe v polostínu. V okamžiku, kdy teploty začnou klesat pod 10°C rostlinu přemístěte domů. Hnojí se specielními hnojivy pro orchideje. Jako substrát používáme směs hrubé borové kůry, polystyrenu, molytanu, suchého rašeliníku, keramzitu, atp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.89 (?), 25.2.2013 16:28

Děkuji Vám velice moc, ono to vypadá opravdu na Cymbidium aloifolium, neboť splňuje všechny popsané znaky. Díky.

V.Klímasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika