Prosím o radu



micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?)
30.9.2010 20:03

Snad poradím dobře, keiki,nová rostlinka by měla mít před oddělením aspoň tři kořeny.Pak se oddělí a zasadí.Já pokud jde o faleňáky keiky oděluji tak, že je ustřihnu s malým kouskem stvolu na kterém vyrůstají.Oddělit odštípnutím od stvolu jsem nezkoušela, měla jsem strach, abych malou rostlinku spíš nerozebrala na kousky.Pokud ještě budou na původní rostlině, občas jim postříkejte kořeny vodou.Hezký večer, Micuko.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 213.181 (?), 30.9.2010 0:05, zobrazeno: 6466x

Mám asi rok starou mini orch. a po odkvetu dlouho nekvetla a když už znovu orašil stvol a těšila jsem se na květy vyrostly místo toho na stvolu listy a kořeny a to ze dvou pater. Můžu takto rostlinu rozmnožit? a jak na to? děkuji za rady.Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 30.9.2010 20:03

Snad poradím dobře, keiki,nová rostlinka by měla mít před oddělením aspoň tři kořeny.Pak se oddělí a zasadí.Já pokud jde o faleňáky keiky oděluji tak, že je ustřihnu s malým kouskem stvolu na kterém vyrůstají.Oddělit odštípnutím od stvolu jsem nezkoušela, měla jsem strach, abych malou rostlinku spíš nerozebrala na kousky.Pokud ještě budou na původní rostlině, občas jim postříkejte kořeny vodou.Hezký večer, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kozicka - (34) - 230.216 (?), 6.10.2010 18:10

Nevite nahodou jmeno? Rikate mini orch?  Pokud je to Phal. equestris tak bych keiki na ni nechala. Tento orchid potrebuje o trosku vic svetla (ne slunce)  nez normalni Phal hybrid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika