Phalaenopsis - jak ustřihnout stvol?



host - 144.98 (?)
23.11.2008 18:45

Pane Vilím, vidím,že vaše znalosti o orchideích ale celkem o rostlinách jsou fantastické.Zřejmě budete z oboru. Nebo je to jen"kúň"?Ráda bych měla Vandu.Je to fakt krásná holka/orchidej).Ale nevím, kde ji sehnat.A ta orchidka vašeho srdce?Nááádhera.Ale pro mne, naprostého orchidového začátečníka, je to zatím hudba budoucnosti.Vy je určitě scháníte někde v cizině.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
magilego - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 89.157 (?), 21.11.2008 22:52

Jo. Brrrr No No.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.98 (?), 23.11.2008 18:45

Pane Vilím, vidím,že vaše znalosti o orchideích ale celkem o rostlinách jsou fantastické.Zřejmě budete z oboru. Nebo je to jen"kúň"?Ráda bych měla Vandu.Je to fakt krásná holka/orchidej).Ale nevím, kde ji sehnat.A ta orchidka vašeho srdce?Nááádhera.Ale pro mne, naprostého orchidového začátečníka, je to zatím hudba budoucnosti.Vy je určitě scháníte někde v cizině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.98 (?), 23.11.2008 18:57

Zapoměla jsem podpis   Dana Sm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.98 (?), 23.11.2008 20:15

Jo a ještě dotaz - sphagnum se dá sehnat u nás kde? Nebo se dá použít i mech z lesa? Nebo čím to nahradit? Dana Sm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.44 (?), 16.2.2009 18:39

Mech rašeliník. Najdete ho v lesní mokřině. Není všude. Vršek je zelený, spodek bílošedý. Obrázek najdete určitě někde na síti.

Jímá vlhkost a pro orchideje je optimální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 70.100 (?), 16.2.2009 14:21

Počkat, až začne zasychat. Může se stát, že stvol ještě přinese květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tushalay - (7) - 138.82 (?), 30.8.2009 11:03

Mám jeden phalenopsis. Kvete mi bohatě každým rokem. Když byl mladý, květní stonek mu po opadnutí květů začal zasychat, takže v té době jsem ho vždy u báze odstřihl. V poslední době mi květní stonek po odkvetení prvních květů vytvořil pár nových větviček, které rozkvetly a po odkvětu celý stonek opět začal sesychat: odstřihl jsem ho. Teď naposled to bylo stejné s tím rozdílem, že stonek zůstal zelený, tak jsem ho neodstřihával a čekám, jestli znovu nevykvete, ale moc se mu nechce. Takže odstřihávám vždycky přímo u báze při prvních náznacích zasychání, žádné zkracování na očka. Ale možná i hodně záleží na druhu a odrůdě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika