Phal a zalevani ledem



host - 230.216 (?) 
31.10.2010 14:23, zobrazeno: 8114x

Posledni dva roky je nova moda 'zalevat' Phals jednou tydne trema vetsima kostkama ledu. Ano, ledu.  Nekteri tvrdi ze jim Phal krasne rostou a kvetou, ale ja jsem jeste nemela odvahu do kvetinace ledove kostky hodit, neb v tropech jaksi led na orchidy nepadaj. Zkousel to nekdo?  Kozicka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.252 (?), 25.3.2011 16:33

To slyším poprvé. Já rostliny v zimě trochu "mrazím". Máme v bytě hodně vlhko a tak docela dost větrám. Rostliny stojí na podlaze pod střešním oknem a tak na ně padá v zimě ledový vzduch. Zaručeně potom kvetou. Mě kdyby někdo tak mrazil, tak na truc raději uschnu...

Xy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.40 (?), 12.5.2011 21:00

Tak o tom už jsem slyšela, ale trochu jinak. Ledové kostky se používají pro "změkčení" vody a chlazení kořenového systému.  Vápenné soli se usazují vespod kostky a to co zůstane nahoře lze využít k zálivce. Otázkou zůstavá, jak tu kostku naporcovat. Do květináče bych jí dávala asi jen chladnomilným orchi, dělá se to tak i u chladnomilných masožravek, které musí mít kořenový bal chlazený. Užívání kostek může podle mě opravdu navodit chladovou periodu nutnou pro nakvétání, ale ta je někdy spojovaná i s přerušením zálivky, tak s tím bych si asi moc nevěděla rady. A ve velkém i dost energeticky náročné. Mě osobně to moc neoslovilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika