Omrznutí orchideje phalenopsis



host - 145.181 (?) 
6.2.2012 11:35, zobrazeno: 9296x

Dobrý den. Potřebovala bych poradit, jak zachránit orchidej, která mi omrzla. Odjela jsem na 3 dny z domu a bohužel došlo k problému s topením. Orchidej krásně kvetla, měla 2 kvetoucí stonky a spoustu poupat, ale po mém návratu jsou květy i některá poupata zplihlá, 2 listy zcela upadly a na ostatních jsou nažloutlé flíčky. Nerada bych o orchidej přišla, lze ji nějak "oživit"? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.250 (?), 8.2.2012 1:38

U Phalaenopsisu to bude spíš konečná. Je ještě mizivá šance (pokud má kořeny vpořádku), že se vzpamatuje, ale spíš ne.  Rozhodně hned odstříhejte stvoly až u báze rostliny, potřebuje sílu pro svou případnou záchranu, napadené listy (žluté flíčky) sledujte, pokud by se to začalo zhoršovat, raděj list ustřihněte, ale obecně je v tomto případě každá rada drahá a i když se jí to povede a přežije, bude dlouho trvat než se zmátoří do květuschopné rostliny. Hodně stěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.53 (?), 17.9.2013 18:59

Stalo se mi totéž, chce to jen štěstí a trpělivost... roslinu jsem zbavila všech špatných kořenů (nezůstal mi ani jeden jediný) a rostlinku jsem ponořila do lehce ocukrované vody a světe div se, po týdnu začaly rašit kořínky... po třech měsících se již dala opět zasadit... a nyní máme první poupátka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika