Listy u Phalenopsis



Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?) 
3.5.2009 21:00, zobrazeno: 12069x

Prosím o radu, co s listy u Phal. které začínají měknout, vadnout. Odstranit je ustřižením, nebo nechat až samy odpadnou? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.98 (?), 4.5.2009 7:28

Odpadnou, mají odlučovací vrstvu buněk.

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 4.5.2009 14:10

Žádný-á z Phalaenopsisů co mám doma nemá nikdy více než 6 listů.Jen co vyraší nový list, začne některý spodní odcházet. Je to normální, nebo těm mým něco chybí? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 4.5.2009 14:22

5 - 6 je normální počet. Záleží i na odrůdě že...

Karlos ©

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 4.5.2009 14:25

Děkuji za uklidnění, už jsem je odepisovala..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Imer - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 217.67 (?), 6.5.2009 20:04

Ještě jeden problém? s listy mi vrtá hlavou. U některých rostlin, začaly listy modrat. Nemůže to být přemírou slunce? Mám je na východním parapetu. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.120 (?), 31.5.2009 17:14

Chtěla bych se zeptat jestli mi někdo poradí- na phalu jsou na listu zespod černé fleky jestli to je nějaká choroba a co může být příčinou dík Emka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.141 (?), 16.3.2010 17:56

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně vadnutí listů u Phalaenopsisu. Dostala jsem nedávno jednu drobnější rostlinu a rychle u ní začaly vadnout listy (teď už všech osm). Na spodní straně špiček listů je nějaký lepkavý průhledný sekret, ale škůdci nejsou žádní vidět. Rostlinu zalévám jednou týdně destilovanou vodou a občas ji přihnojím hnojivem na orchideje. Mám kromě této rostliny ještě dva další Phalaenopsisy a ty prospívají bez potíží.

Může mi někdo pomoci, co se s tím dá dělat?

Děkuji.

IB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika