Lepkavé kvapky na orchidee



host - 202.78 (?)
27.2.2012 7:52

Z praxe znám v podstatě jen dvě možnosti, proč tomu tak je. Prvním je napadení škůdci, např. mšicemi, kdy se jedná o produkty trávení tohoto hmyzu. Škůdce je při podrobnější prohlídce dobře viditelný a stačí ho odstranit

Druhou je čistě fyziologická záležitost. Jedná se o způsob odstraňování odpadních látek (kapky jsou lepivější a často obklopené krystalky). Těžko říci, zda-li tomu lze 100% odpomoci, jeden Phalaneopsis mi tohle např. dělá vytrvale už řadu let, bez ohledu na to, jak "hezky" se k němu chovám.

Je také pravděpodobné, že náchylnější jsou k tomuto ty části rostliny, které byly už dříve poškozeny např. výše zmíněnými škůdci. Petr L.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 92.198 (?), 26.2.2012 23:41, zobrazeno: 17177x

Na orchidee sa mi objavili zospodu listov lepkavé kvapky. Čo to zapríčinuje a ako sa toho zbaviť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.78 (?), 27.2.2012 7:52

Z praxe znám v podstatě jen dvě možnosti, proč tomu tak je. Prvním je napadení škůdci, např. mšicemi, kdy se jedná o produkty trávení tohoto hmyzu. Škůdce je při podrobnější prohlídce dobře viditelný a stačí ho odstranit

Druhou je čistě fyziologická záležitost. Jedná se o způsob odstraňování odpadních látek (kapky jsou lepivější a často obklopené krystalky). Těžko říci, zda-li tomu lze 100% odpomoci, jeden Phalaneopsis mi tohle např. dělá vytrvale už řadu let, bez ohledu na to, jak "hezky" se k němu chovám.

Je také pravděpodobné, že náchylnější jsou k tomuto ty části rostliny, které byly už dříve poškozeny např. výše zmíněnými škůdci. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.99 (?), 27.4.2012 17:45

Také jsem tyto kapky právě objevila.na rostlině ale nevidím žádné škůdce. Toto je rostlinka, která byla barvena na modro(brrr, ale dostala jsem ji, tak jsem jí dala šanci).teď už vyhání nové "květní šlahouny". ostatní orchidejky jsou úplně v poho. kami

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.179 (?), 4.6.2012 9:31

Mám lepkavé kapky na listkách u pokojové růži,,tak Vás prosím o radu,,

Děkuji Dvořáková Olomouc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.198 (?), 5.6.2012 22:27

Moja orchidea aj napriek lepkavým kvapkám ide kvitnúť. Mám ju držať v tieni alebo jej dopriať pár hodín slnka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.6 (?), 6.6.2012 20:31

Phalenopsis přímé slunko nesnáší, ale dost světla má rád. Takže žádné přímé sluníčko, popálilo by listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika