Kde sa dajú zohnať rastliny?



host - 209.2 (?) 
31.5.2009 19:39, zobrazeno: 11880x

Dobrý deň, prosím vás, nevedeli by ste mi konkrétne poradiť, kde by som mohol zohnať Coelogyne cristata a/alebo stanhopea tigrina? Tieto rastliny zháňam už vyše roka a stále nič. V kvetinárstvach ich nemajú, na internete som tiež nič nenašiel (pokiaľ nerátam nemecké alebo britské internetové obchody). Rozmýšľal som ešte o BauMax-e, ale nakoľko bývam 50 km od najbližšej predajne, nemôžem si dovoliť cestovať hore-dole zbytočne. Bol som aj na výstave Flora Bratislava 2009 ale tam som ich tiež nenašiel. Poradil by mi niekto?

Moc ďakujem za akúkoľvek odpoveď.

Dávid

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.224 (?), 2.6.2009 9:45

Dobrý den Davide,

obě orchideje najdete v nabídce prodejny Terra koruna v Čečelicích u Prahy. Mají i internetové sránky, zadejte si do vyhledavače Terra koruna (sem se nesmí dávat linky).

Coelogyni mají v nabídce za 250 Kč a Stanhopeu za 550 Kč.

Pokud se nechcete ubírat touto cestou, můžete si požadované orchideje objednat z Thajska na Ebay.

Hodně štěstí, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 2.6.2009 19:33

No, vidím, že nič bližšie asi nebude. Cez leto sa možno do Prahy dostanem. Inak mi už naozaj nič nezostane.

Ďakujem Vám za odpoveď.

Dávid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 235.171 (?), 3.6.2009 10:28

Coelogyne cristata občas vidieť v Hornbaxe v Bratislave, kde majú podstatne širší sortiment orchideí ako v Baumaxe.

Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 209.2 (?), 3.6.2009 15:21

A čo kvalita rastlín? Dávam síce prednosť osobnému odberu, ale napríklad z Baumaxu som mal 2 phalaenopsisy a ani jeden si dlho nepožil. Predpokladám že Hornbax taký nebude. Ale aj tak ďakujem za tip.

Ešte pre pani Vierku. Ďakujem ešte raz za odpoveď. Už som sa informoval aj o zasielaní na Slovensko, no keď mi bolo zahlásených asi 8 eur (230 Kč; 1 euro som počítal 27 Kč) tak sa mi to zdá trocha moc. Ale ak mi už nič neostane, tak dám prednodť nákupu z Česka. 

Dávid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 235.171 (?), 3.6.2009 16:12

Vidím, že som nechtiac prekrstil Hornbach na Hornbax, tak sorry. Kvalita býva celkom slušná, hlavne ak narazíš na čerstvo vyložené rasliny, pokým sa ľudia v tom veľmi "neprehrabávajú" :-)

Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.2 (?), 4.6.2009 14:53

Tak fajn, ďakujem za tip. Ale ešte aj tak jedna otázka. Kde nájdem v Bratislave Hornbach?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.129 (?), 7.6.2009 22:29

Neviem odkiaľ si, ale keď pôjdeš po diaľnici autom, tak treba zísť výjazdom do nákupného centra Avion (Ikea, Letisko). Je to v komplexe nákupného centra.

Dušan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika