Dendrobium nobile



Nika77 - (2) - 161.11 (?) 
7.5.2009 20:19, zobrazeno: 20617x

Dobrý den,

prosím o radu.V lednu tohoto roku jsem dostala orchidej Dendrobium nobile. V květináči byly dva stvoly z nichž pouze jeden byl obsypán květy. Po odkvětu jsem orchidej běžným způsobem zalévala a rosila, začátkem března začal na špici jednoho stvolu(toho, který měl květy) vyrůstat výhonek i s kořeny. na konci dubna měl 5 listů a teď má 3 krásné květy.

Ráda bych radu jestli ho mám po odkvětu odděli (jak?) a zasadit do jiného květináče? Je možné, že dále poroste a pokvete?

Děkuji za odpověď. V.S.

dendrobium nobile
dendrobium nobile
dendrobium nobile
dendrobium nobile
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 186.98 (?), 11.5.2009 7:39

Tohle není čisté D. nobile, ale svými nároky se mu tenhle hybridek jistě přibližuje. Je to tedy spíš chladnomilná kytka. Na jaře a v létě může být normálně v obýváku či ložnici, ale jestli chcete květ je třeba snížit zálivku a umístit do chladného pokoje. To "keiki" mladou rostlinku klidně oddělte a zasaďte do borovicové kůry, když už má kořeny, ale pokud možno menšího květináčku, Dendrobia nemají velké hrnky rády potřebují prosychání substrátu.

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.11 (?), 11.5.2009 19:29

Děkuji za odpověď,

ale na květináči, ve kterém je kytička zasazena je napsáno dendrobium nobile, a taky ty předešlé květy byly jiné než tyto, bylo jich více na delším stonku. Teď asi na tak malé kytičce nemají místo. Tak se pokusím oddělit a pěstovat dále

V.S

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.98 (?), 12.5.2009 7:50

Tato dendrobia vykvétají přímo z pahlíz, často i bezlistých. V horní třetině jsou pupeny, které mohou růst jako květy (po diferenciaci vlivem chladové periody, nebo jako nová pahlíza... většinou, jsou -li v teple), může se stát, že vlivem podmínek vznikne prostě něco mezi... květy odstraňte a keiki pzasaďte

Karlos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.120 (?), 3.6.2009 22:18

Chtěla bych se zeptat, kdy je nejvhodnější doba na přesazení dendrobia nobile.Koupila jsem kvetoucí rostlinu začínají růst nové pahlízy, ale nevím jestli ji můžu nechat v substrátu ve kterém byla zakoupena nebo ji raděj přesadit.Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika