Zkušenost s Carex Brunnea



Stránky: 1,  2   
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?) 
18.7.2012 11:53, zobrazeno: 17949x

Zdravím, máte někdo zkušenost s přezimováním Carex brunnea "Magic Green"? Nemůžu na netu najít ani  "ň" laugh o této ostřici...


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 220.182 (?), 18.7.2012 23:03

To ale vypadá, že máte jinou trávu a jinou cedulku... Magic Green je zelená už podle jména. Pátrala jsem také a našla pouze na Yahoo fotku a zmínku na www.heekeren.org - ale o přezimování nic. Moje domněnka je ale, že ta vaše tráva bude spíš červený dochan Pennisetum setaceum rubrum, a to u nás nepřezimuje. Jednou jsem ho také měla... prodavačka tvrdila, že přežívá, jen prý první rok zakrýt. Věřila jsem jí to, než jsem se podívala na internet  :-((

Přiložím fotku Magic Green z netu a pak ještě to rubrum, zapomněla jsem se totiž na dvě fotky přihlásit.           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 18.7.2012 23:06

P.s.rubrum


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 19.7.2012 9:36

Dobrý den Lído,

jediná fotka byla na webu který jste našla i Vy,  zelená. Červený dochan to asi nebude... v zahradním centru kde jsem kupovala tuhle "ostřici",  jsem pokukovala i po něm ale vím že u nás není mrazuvzdorný a nechce se mi dělat další podzimní akce jako dělám s rozmarýmen laugh.

Listy na téhle "ostřici" jsou velmi úzké max. 0,5cm a vyrostl klásek (viz. foto)

Jinak ta záměna... už bych se nedivila ničemu laugh... nedávno jsem tady řešili Imperata cylindrica Red Baron kterou nemám, ikdyž mám pěknou cedulku, včera jsem se dozvěděla že rajčata která pěstuji neodpovídají tomu co je napsáno na sáčku s osivem sad, takže...

Napíšu do toho zahradního centra, minule byli ochotní...


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 19.7.2012 13:05

Vidím to podbně jako Lída.

Klas na dnešní fotce určitě není "ostřicového" typu, ale odpovídá mnohem spíše tomu dochanu. Možná, že i podle jména setaceus = šídlovitý má tento dochan tak úzké listy.

Ostřice vyfocená na etiketě u Vaší fotky je také zelená, tak jak to odpovídá internetové fotce a odrůdovému názvu. na etiketě dole je také jméno nějaké firmy, možná odtud Vaše rostlinka pochází - zluste se obrátit s dotazem na ně.

A ještě jedna poznámka do této diskuse: i na internetové fotce, kterou přiložila Lída, je pěkný lapsus: jsem přesvědčen, že jsou tam dvě rostliny v sobě, a to ostřice spíše v pozadí, v popředí a kvetoucí je nějaká sítina (rozkladitá?): té odpovídají shluky květů; nejsou to ostřicové květy.

tak jako tak: červenolistá tráva nejspíše zimu nepřežije. A abych pravdu řekl, nebyl bych si 100% jist ani tou ostřicí. Většina barevnolistých ostřic zvláště v této zimě úplně odešla.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 20.7.2012 10:30

Zdravím Lídu a Josefa,

opět jste měli pravdu... jen nevím jak to děláte, že víte všechno wink...už mi přišla odpověd ze zahradního centra :

"Dobrý den,

no tak podle květu musím souhlasit, že jde o to Pennisetum, které není
mrazuodolné, ale ta kamufláž do doby květu byla přesvědčivá... Omlouvám se za záměnu a pokud byste chtěla rostlinu vyměnit, není problém, zastavte se prosím. Pro jistotu dáme ke všem Pennisetum setaceum cedulku o nedostatečné mrazuodolnosti.

S pozdravem"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.90 (?), 21.7.2012 19:27

dost nechápu, o jaké kamufláži je v odpovědi ze zahradnictví řeč..wink

k původnímu dotazu - zkušenosti s Carexem brunnea

Viděla jsem prodávat tři druhy (panašované Jenneke + Variegata a zelenolistý MagicGreen).

Variegatu a Magic Green jsem zkoušela - nepřežije ani jeden.

Myslím, že na fotce Lídy jsou květy Carexu brunnea správné.

Carex brunnea 'Variegata'

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 21.7.2012 20:45

Květo,

když jste měla Magic Green... byl stálezený nebo se později vybarvil do barvy jakou mám na fotce? Jinak dneska jsem byla rostlinky "ostřice" (měla jsem koupené tři) vyměnit za něco více mrazuvzdorného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 21.7.2012 21:27

Renato, vždyť ta vaše červená tráva vykvetla - a není to carex!  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 21.7.2012 22:20

Lído,

napsala jsem "ostřice" schválně v úvozovkách cheeky, protože stejně nevím co to je... měla jsem možnost dnes to všechno okouknout - strávila jsem tam krásných 1,5hod a Pennisetum setaceum Rubrum to není.  Měla jsem rostlinky vedle sebe a mnou koupená "ostřice" měla proti červenému dochanu velmi tvrdé, úzké listy a její listy vyrůstají jakoby z trsu, tak jako rostou ostřice. Listy na červeném dochanu rostou ze stébel, vyfotila jsem ho, ale až doma mi došlo že jsem měla obě rostlinky vyfotit spolu aby bylo vidět rozdíl frown...IQ mám dnes na 0

No, přestaneme si tím lámat hlavu, vyměnila jsem je za jiné...

PS: Měli tam dnes krásné Pennisetum setaceum 'Fireworks'...ale podařilo se mi odolat laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika