koupě zahrady s jímkou



luiss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 212.130 (?) 
21.1.2008 15:10, zobrazeno: 7722x

Dobrý den. Mám takový dotaz, který je asi spíše na právníky, ale snad se mi dostrane od Vás odpovědi. Kupuji od obce zahradu, která je vedle mě, za domem mého souseda.Žádné věcné břemeno, žádný jiný vlastník kromě obce. Vše je dohodnuto, čeká se jen na papíry. Ale na pozemku obce leží sousedův septik s trativodem. Mám povinost mu vykopat novou jímku, když nechci chodit po svém pozemku a babrat se v jeho "víte v čem"? Chci mu nechat za domem 3 metry pás, at si tam vykope jímku na vyvážení, ale již bez trativodu na můj pozemek. Nechci dělat větší peklo než již mezi náma je, on se ale o ten pozemek nestará, a já bych tam chtěl vysadit ovocný sad nebo jiné využití.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 151.203 (?), 26.1.2008 20:35

Zaptejte se na vodohospodářském orgánu (tam kde je stavební úřad a nebo na úřadu "malého okresu" případně na krajkém úřadu - nejvyšší je ministerstvo zemědělství) na skutečnost, zda ještě lze používat dříve  povolené septiky s trativodem. Podle mých skromných znalostí dnes se takový septik již nesmí používat, trativod je nutné řádně zaslepit a septik vyvážet jako klasickou jímku dle platných předpisů. U nás kdo má jímku daleko od přístupové cesty si lidi dělají pevné stabilní potrubí na sání jimky, které na konci osazují přírubou shodnou kterou mají v místě fekalní  vozy. Staré doukomorové ai tříkomorové septiky nesplňují platné normy pro vypouštění odpadních vod. pokud to je pravda, soused má na výběr - bez řečí co nejrychleji opravit septik a nebo zaplatit pokutu a opravit septik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika