Chata - septik, trativod



host - 175.130 (?)
23.11.2014 21:14

Dobrý večer. Je možno také uvedený problém řešit kořenovou čističkou. Jedná se o vyvedení splašků do septiku tří - čtyřkomorového a odtud šedá voda putuje do jezírka naplněného štěrkem ve kterém jsou zasazeny bahenní rotliny. Tyto rostliny odčerpávají jednotlivé prvky ze znečištěné vody pro stavbu svého těla. Za pomocí O2 a různých bakterií co žijí na kořenech těchto rostlin lze dosahovat bezproblémů lepších čisticích parametrů než jsou dosahovány v mechanických provzduňovaných čističkách s čistící bakteriální kulturou. Toto řešení není nijak složité a mohlo by být vysvobozením pro chatové osady. Podotýkám, že tato čistící soustava nesmrdí, a je při troše zahradnického fortelu obohacujícím prvkem. Příslušné orgány tuto variantu bezproblémově povolují.    Zdeněk  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 105.81 (?), 23.5.2014 17:13, zobrazeno: 37025x

Dobrý den. Naše nová chata má septik s trativodem. Nevím, jak tato "kanalizace" funguje? A na co se zaměřit, jestli je správně udělaná? Prosím o technické rady a tipy. Díky. MIloš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 24.5.2014 13:52
Ve třech komorách proběhne předčištění s nízkou účinností a tekutina se vsakuje trativodem do půdy. Kaly zůstávají na dně prvního a druhého oddílu a čas od času je nutné je vyčerpat. Jedné se o řešení, které v současnosti není povolené, porušujete zákon o vodách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.81 (?), 24.5.2014 14:42

Není? Většina chatových osad to tak má, když není zavedena kanalizace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 177.85 (?), 24.5.2014 20:12

Ano, opravdu porušujete zákon, který platí již od 01/01/2008, tedy již více než šest let. To, že místě příslušný vodoprávní odbor (případně navíc inspekce životního prostředí nebo odbor životního prostředí nebo stavební úřad) na to kašle a nevymáhá zákonou úpravu, na věci nic nemění.

Čeká vás čistička či septik s biofiltrem (podle toho, co vám povolí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 105.81 (?), 25.5.2014 17:09

Jak ten biofiltr mám do septiku zabudovat? Slyšel jsem o nějakém pískovém filtru...

Mimochodem. Jak poznám kolik komor septik má, když k tomu nemám žádnou dokumentaci? A proč je lepší mít tři než dvě komory? Omlouvám se za neznalost, ale jsem nováček...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.7 (?), 31.5.2014 15:45

Klid, jen žádnou paniku. Já to mám na chatě stejně, a se mnou další tisíce chatařů. Neviděl jsem nikoho, kdo by to po roce 2008 nějak přebudovával. proč je lepší tříkomorový septik? Kal má víc času na odehnívání. Doporučuji do septiku přidávat bioaktivní bakterie, které daleko zlepší funkci septiku.  Anebo prostě doplňte váš septik o zemní filtr a budete to mít O.K. :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.228 (?), 1.6.2014 15:07

Ono se to zatím toleruje... Otázka jak ještě dlouho. Zatím to po vás budou chtít pouze v případě, že bude chtít na něco stavební povolení - pak bude zapotřebí dovyřešit i odpadní vody.

Zemním filtrem si nepomůžete, protože stejně k tomu ještě potřebujete likvidovat přečištěnou vodu, takže ještě musíte budovat zásak (nebo odvod do vodoteče). Náklady na tuhle legraci počítejte v desítkách tisíc + hromada lejster a štemplů... Takže bych do toho moc nešťoural, jednou za čas bych to vytáhl fekálem a sypal ty bakterie.

PS: Tady v okolí je chatová osada, už hodně dlouho (přes 50 let). Nádherné klidné místo, ve vzrostlém borovicovém lese, slunce celý den. Za tu dobu se také odpady neřešily, a nyní je podloží tak nacucané hov*, že se tam v létě nedá být a chaty se dávají na prodej. (Ovšem jen zjara či naopak po sezoně, a nejlépe když mrzne a je sněhová pokrývka :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 216.7 (?), 2.6.2014 21:30

Ze zemního filtru to můžete normálně pustit do trativodu. A že jsou náklady v desítkách tisích? To je jasné, co vyjde dnes levně? Zatím to řeším, jak říkáte. Bakterie, občas fekál. Právě na zítra ho mám objednaný. Jsem zvědav, o kolik mě zase pumpnou. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.11 (?), 23.11.2014 17:27

Většinu vašich problémů by vyřešila separační toaleta(moderní suchý záchod), používání ekologických prostředků, celkové šetření vodou. Nepoužívat myčku, méně pračku. Vlastní exkrementy je nutno kompostovat. Ale to bych asi chtěla po dnešních lidech moc smiley My to tak děláme a problemy nemáme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.130 (?), 23.11.2014 21:14

Dobrý večer. Je možno také uvedený problém řešit kořenovou čističkou. Jedná se o vyvedení splašků do septiku tří - čtyřkomorového a odtud šedá voda putuje do jezírka naplněného štěrkem ve kterém jsou zasazeny bahenní rotliny. Tyto rostliny odčerpávají jednotlivé prvky ze znečištěné vody pro stavbu svého těla. Za pomocí O2 a různých bakterií co žijí na kořenech těchto rostlin lze dosahovat bezproblémů lepších čisticích parametrů než jsou dosahovány v mechanických provzduňovaných čističkách s čistící bakteriální kulturou. Toto řešení není nijak složité a mohlo by být vysvobozením pro chatové osady. Podotýkám, že tato čistící soustava nesmrdí, a je při troše zahradnického fortelu obohacujícím prvkem. Příslušné orgány tuto variantu bezproblémově povolují.    Zdeněk  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika