zrcátko na brambory



host - 97.194 (?)
6.1.2009 13:05

Nachystání postřikovače a samotného postřiku a potom i ten samotný postřik zabere víc času, než se jen projít kolem řádků brambor a najít pár vajíček mandelinek. V loňském roce jsem měl řádek asi 80 metrů a stejně jsem nestříkal, ale pěkně obcházel. A to mám profi vybavení. A co je ještě důležité, tak ta radost, že si s tím pěstováním hrajete ku prospěchu rodiny. Tomu se moc věcí nevyrovná. Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Kunc - (6) - 57.46 (?), 4.1.2009 14:32, zobrazeno: 6353x

Mandelinka bramborová klade vajíčka většinou na spodní stranu listu. Pokud je chceme likvidovat mechanicky pomůže nám k jejich nalezení zrcátko podle obr. které také používají třeba celníci. Koupené zrcátko vyjmeme z rámu nejlépe odříznutím případně odbroušením jedné užší strany a vyjmeme zrcadlo. Pak zhotovíme držák s tyčkou a zrcátko vložíme zpět. Stačí pojištění kapkami dvousložkového lepidla. Oranžová vajíčka jsou krásně vidět a brzy máme záhon vyčištěný. Zdraví Kunc.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.254 (?), 4.1.2009 16:34

Zdravím, pane Kunc, to fakt nemá chyb. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 93.203 (?), 6.1.2009 12:14

Víte nedovedu si představit chodit po záhonech se zrcátkem a prohlížet jednotlivé listy a na nich nakladená vajíčka mandelinky a přitom je mechanicky likvidovat. Asi máte hodně času, nebo 2 kopce brambor. Není lepší to postříkat proti savým a žravým škůdcům a jít od toho???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 6.1.2009 13:05

Nachystání postřikovače a samotného postřiku a potom i ten samotný postřik zabere víc času, než se jen projít kolem řádků brambor a najít pár vajíček mandelinek. V loňském roce jsem měl řádek asi 80 metrů a stejně jsem nestříkal, ale pěkně obcházel. A to mám profi vybavení. A co je ještě důležité, tak ta radost, že si s tím pěstováním hrajete ku prospěchu rodiny. Tomu se moc věcí nevyrovná. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.190 (?), 12.2.2009 9:00

S tím naprosto souhlasím. Stačí, když člověk slyší, "strýčku nemáš ještě trochu biobrambor"? To víš, že mám. Děkuji za nápad, v sobotu budu vyrábět zrcátko na tyčce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika