Vysokotlaký čistič Karcher 2.980



Stránky: 1,  2   
host - 244.154 (?) 
19.2.2011 17:37, zobrazeno: 21152x

Dobrý den,

rád bych Vás požádal o Vaše názory případně zkušenosti s tímto typem vysokotlakého čističe. Popř. nějaké připomínky k typům verze 2.xxx.

Uvažuji o koupi pro hobby použití na chalupě (kolo, motorka, auto, popř. čištění drenáže atp.)

Děkuji všem. Jirka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 186.101 (?), 19.2.2011 19:47

typ přístroje Karcher 2.xxx nám pořídili v práci na umývání techniky a 2 dodávek. Tlak vody je dostatečný na umytí bot, koberečků z auta popř disků popř demižonu. Na větší plochy je naprosto nedostatečný průtok a množství vody které stroj dává, čili oplachování plochy vodou neodpovídá očekávánání tlakového čističe. Provedení trysek je pod ůrovní stroje hobby třdy, kartáčová tryska je naprosto k ničemu a rychlospojky nedrží na potrubí při natlakování stroje.  Tlaková hadice je krátká, při manipulaci tvrdá. NEDOPORUČUJI investovat vydělané peníze do tohoto stroje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.154 (?), 20.2.2011 21:48

Děkuji Vám za Vaší reakci. Asi by bylo lepší se podívat po jiném typu a připlatit si...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 244.154 (?), 22.2.2011 16:44

Máte prosím ještě někdo zkušenosti s řadou čističů 2.XXX?

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.154 (?), 25.2.2011 19:16

...prosím o další zkušenosti, kdo máte... díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.27 (?), 27.2.2011 19:24

Dobrý den,

já mám 2.9xx a musím říct, že jsem s ním spokojen. Funguje dle mých chalupářských potřeb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.226 (?), 28.2.2011 15:43

Mám Karcher o třídu níže, typ 2.89. Zrovna včera jsem ním čistil spodek auta po zimním provozu, dělám to 2-3x v průběhu zimy, když se na pár dní oteplí, prostě opláchnout sůl z podvozku. Mám ho již třetím rokem na běžné domácí používání, vyčistit dlažbu před garáží, plastové přepravky od ovoce, lis na jablka a pod. Není to nic extra stroj, ale dělá mně docela dobrou práci, víc jsem ani od něj nečekal za ty peníze. U strojků této kategorie je potřeba být trošku opatrnější a není dobré používání na hranici jejich technických možností. Např.nepoužívat teplejší vodu než 30 st. , tomu se dá jednoduše zabránit tím, že přívodní hadici nenechám v létě na slunci ohřívat půl hodiny, protože víme, že za tu dobu už je ohřátá i na 50 st. Přidal jsem pro jistotu ještě jedno čistící sítko na přívod vody do stroje (hadicové sítko) a dále jsem zjistil dost volný umělohmotný závit pro přívodní hadici. Také jednoduchá oprava, našrouboval jsem trvale asi 30 ti cm. kousek hadice na stroj a napojuji to na přívodní hadici plastovou rychlospojkou za 15 kč. Důsledně dodržuji zavodnění přívodní hadice, aby plastové čerpadlo neběželo ani chvíli bez vody naprázdno. No a samozřejmě nestříkat dvě minuty v kuse, ale v intervalech 10-15 vteřin, což je dostatečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.243 (?), 28.2.2011 16:04

Vysokotlaký čistič u kterého se nedoporučuje provoz dvě minuty v kuse je jen funkční reklamní předmět. Proto doufám, že jste si ta doporučení jen vymyslel a nekorespondují s doporučením výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.37 (?), 28.2.2011 16:16

koupím, dodělám doma, chvíli používám, doma je další zbytečný krám a ještě mi k tomu nadává manželka...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.253 (?), 28.2.2011 16:21

U hobby čističů se obecně nedoporučuje delší interval chodu, než 20 minut. Poté by se měl nechat stroj vychladnout. Teplá voda v žádném případě. Pulzovámí s tlakovou pistolí v rozmezí 10-15 s. je naprostý nesmysl a stroji to vysloveně škodí. Každé vypnutí tlak. pistole znamená ráz na vypínací ventil (nebo ventil by - pass) v tlaku o cca 30% vyšším, než je tlak provozní.

Kupte si čistič, který má bezkomutátorový motor a kovové čerpadlo, před vstup vody dejte pořádný filtr a čistěte max 20 min. deně a budete spokojen vč. výdrže stroje. Robert

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika