Vlhkoměr do květináče



Katie - (7) - 16.78 (?) 
10.2.2009 17:57, zobrazeno: 16763x

Dobrý den, na internetu jsem se dočetla, že existuje nějaký vlhkoměr, který po zapíchnutí do květináče měří vlhkost substrátu. Chtěla bych se tedy zeptat, jestli s tím někdo máte nějaké zkušenosti, popřípadě kde (a za jakou cenu) by se dal sehnat.

Děkuji, Katie

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 10.2.2009 21:48

Když prstem poklepete na květináč a bude to znít dutě, je potřeba zalít. Jinak o vlhkoměru nevím - a ani bych mu asi nevěřila, každá kytka chce něco jiného a nezáleží jen na množství vlhkosti v substrátu... To zas jen někdo tahá z lidí peníze...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.16 (?), 25.5.2009 17:08

Mám plasťáky, to asi dutě znít nebude!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pege - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 87.142 (?), 10.2.2009 22:30

Možná to bude toto. Potkal jsem to v zahrádkářských potřebách za cca 400kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Katie - (7) - 16.78 (?), 11.2.2009 16:59

Moc díky za Vaše odpovědi. Vyzkouším to a uvidím.

Katie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.190 (?), 26.5.2009 8:05

Nejlepší vlhkoměr je prst. Sáhnu do květináče, je-li hlína suchá, zaleji, jestli je mokrá, počkám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.31 (?), 25.7.2010 19:18

Pokud jde jen o to zda zalít, existují různé amatérské konstrukce které měří odpor zeminy. Ten se v závislosti na vlhkosti dost mění. Snímače bývají doplněny signalizací nebo přímo napojeny na zavlažovací zařízení. Ale např. v Botanické zahradě ve skleníku je místo vlhkosti zeminy snímána vlhkost vzduchu. Zařízení jen se signalizací není drahé ani příliš složité a zvládne je každý jen trochu zkušenější amatér. Většinou už s tímto problémem bývají seznámeni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika