Vertikutator florabest



host - 42.6 (?)
6.3.2013 22:40

Co se týče ložisek, stačí stroj rozebrat a na demontovaném ložisku je číslo. Pokud není stačí změřit rozměry (všechny průměry a šířku) a v prodejně ložisek vám podle nich prodají nové. Popřípadě je možné najít typ ložiska v technických tabulkách podle rozměrů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 56.43 (?), 20.3.2012 21:11

Pane, kdybyste se pořádně podíval tak předchozí příspěvky jsou z loňska. Lidl většinou opakuje podobné akce každý rok. Taky na něj čakám. Rozhodoval jsem se mezi AL-KO, který ne nyní v Baumaxu za 2490,- a tímto. Ale asi půjdu do tohohle - o malinko širší záběr, torcu silnější motor a vypadá dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.26 (?), 21.3.2012 9:30

Dobrý den, v OBI mají vertikutator CMI 2v1,také 1300 W motor nyní v akci za 1999.- rozhoduji se mezi Forebestem v Lídlu a CMI v OBI nevím co je to za značku.Má někdo s tímto vertikutatorem od CMI zkušenost.Děkuji za odpověd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 27.237 (?), 4.5.2011 21:47
Florabest FLV 1300 z Lidlu - můžete mki, prosím, někdo naskenovat z návodu k tomuto stroji někalý obrázek s čísly součástek? Podařilo se mi utavit ložisko v jehož středu se otáčí válec s noži a k objednání chtějí číslo součástky :-). děkuji, M.Komínek ludek69@gmail.com
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.136 (?), 22.3.2012 21:20

I já vlastním tento vertikulátor a pracuji s ním již druhou sezónu.I mne potkalo to štěstí, že se mi zadřelo ložisko, čímž došlo k velkému odporu a vypínání vertikulátoru.Opravu jsem si provedl sám, s minimálními náklady a během jediného dne jsem s ním opět mohl pracovat.Pokud jste trochu zručný a stroj již není v záruce, doporučuji jej rozebrat, vyjmout vadné ložisko a dle jeho označení zakoupit nové v prodejně kuličkových ložisek.Pokud se jedná o stejný problém, měnil jsem ložisko s označením

ZKL 6205 RSR XYB 

Následovala zpětná montáž a je to!

Čas práce cca 2 hod. i s vyčištěním vnitřku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.6 (?), 6.3.2013 22:40

Co se týče ložisek, stačí stroj rozebrat a na demontovaném ložisku je číslo. Pokud není stačí změřit rozměry (všechny průměry a šířku) a v prodejně ložisek vám podle nich prodají nové. Popřípadě je možné najít typ ložiska v technických tabulkách podle rozměrů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.183 (?), 7.3.2013 14:20

Jedná se o ložisko v kterém se nože jenom točí nebo jiné které ty nože roztáčí.Ale to by měl být nějaký převod.To se stalo mně.Nože se neroztočí.Mluví se tady o stejném problému?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.94 (?), 15.3.2014 18:11

Při jarním ošetření trávníků se mi podařilo přetrhnout ozubený klínový řemen s označením M5-270-15.Neví někdo, kde se dá zakoupit? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.10 (?), 17.3.2014 16:01

Taky se mi to stalo. Prodejna řemenů třeba Lople sdružení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.184 (?), 8.9.2015 11:21

Seznam náhradních dílů a technický list k Florabest FLV 1300 A1 je k dispozici zde.

Jak popisují ostatní, tento stroj trpí na zadírání ložiska. Tím dojde k přehřátí, utavení ložiska do plastového uchycení motoru a utržením hnacího řemínku v převodovce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.145 (?), 14.3.2016 18:21

Tak jsem dnes taky měnil ložisko, na podzim při čištění jsem si všimnul, že při otáčení hřídelí s noži ložisko spřípe, jako by v něm byl písek. Protože je ložisko uložené v subtilním hliníkovém odlitku a nechtělo se mu dvakrát ven, chtěl jsem ložisko, které by mohlo vydržet trochu dýl v podmínkách kterým je vystaveno. Nebyl by problém ho měnit co dva roky, ale trochu se bojím, jak by demontáž a montáž snášel hliníkový odlitek Bylo mi doporučeno 2rs/c3. Koupil jsem ZVL 6205 2rs/c3 za 46 Kč. Ještě jsem upgradoval chlazení motoru, kdy jsem do krytu nad místem stávajícího sání udělal další otvory a překryl je vyměnitlným molitanem. Chlazení je uděláno hodně nešťastně a originální molitan je potřeba každých několik minut oklepat od přisátého sena a prachu, jinak se motor zastavuje pro přehřátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika