Plachta na kopřivy



Lacek - (1) - 155.190 (?) 
25.1.2012 13:04, zobrazeno: 6537x

dobrý den, nemáte náhodou někdo ponětí, kde by se tyto plachty prodávaly?

Měli jsme doma dvě, ale jsou již roztrhané a děda pořád nadává, že se to nikde neprodává. Jsou to takové čverce se čtyřma popruhama v každém rohu. Na plachtu se hodily kopřivy, nebo čerstvě posekaná tráva, popruhy se svázali a hodilo se to přes rameno. Dejte prosím vědět kdyby jste o něčem věděli. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.34 (?), 25.1.2012 13:22

U nás se tomu říkalo "plachetka".

Travnice je tradiční pomůcka pro zemědělce a zahrádkáře. Jedná se o čtvercovou plachtu se čtyřmi popruhy v rozích, která slouží k nošení sečené trávy, sena a jiného zahradního odpadu.

Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 25.1.2012 13:34

Nebo taky loktuše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.146 (?), 25.1.2012 14:06

Zdravím bylo to z nějake jutoviny jako huzté pytle určitě by to dnes nahradily ruzné tkané plachty mohly by o tom vědět ve firmách co dělají z plachtama na přívěsy a auta nebo se prodavají požární roušky nebo starej žok na chmel trávu jsme vozili na kárce a na ní se pživazal ten ranec trávy 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 178.81 (?), 25.1.2012 18:15

Loni jsem řešil stejný problém, dejte na internetu vyhledat "trávnice - prodej" - přišla v balíku za týden, nabízejí několik velikostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.18 (?), 15.4.2012 22:34

Tak já jsem tuhle plachtu nahradil zakrývací plachtou s kovovými oky z prošívané plastové fólie. Užívám rozměr 2*3 nebo 3*4m a běžně stojí okolo 100kč. Pokud to jde, tahám je po zemi(trávě), případně i na těch zádech a hodí se mi na odtažení klestu po řezu ov. stromů, trávy, sena, ale hlavně na podzimní úklid listí, neboť mám na chalupě 4 vzrostlé vlašáky a ty vydají. Pro ten účel napnu plachtu na zemi vedle hromad listí s pomocí tak 4 hřebíků a pak v pohodě na ní všechno listí nahrnu. Pak svážu 2 rohy a mohu odtáhnout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
habr.v - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 218.71 (?), 19.4.2012 7:09

Já je kupuji v Lídlu i s provazem.     Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika