Nářadí zn. Berlan



host - 248.77 (?)
2.5.2013 18:01

Koupil jsem motorový rosič Berlan, přepravce mi ho dovezl, krabice nebyla z venku poškozena.Po rozbalení však bylo rozbitá plastová turbína, po odeslání reklamace okamžitě poslal na druhý den nový a další den si odvezli ten poškozenný.Tak takhle by se měl každý prodejce chovat k zákazníkovi, firmě Berlan jen a jen pochvala!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 171.208 (?), 20.8.2013 16:05

Zdravim.Neni nekde dostupný navod jak vyměnit těsnění u benzinove sekačky berlan BRM410-4,0.Koupil sem nove těsnění od přivodu vzduch ke karbecu od tama pak do hlavy valcu ale ted nevim kterou čast dat prvni.Když sem to tam dal tak kapal benzin a vubec to netěsnilo.Dik za odpoved.

Berlan BRM410-4.0
Berlan BRM410-4.0
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.77 (?), 2.5.2013 18:01

Koupil jsem motorový rosič Berlan, přepravce mi ho dovezl, krabice nebyla z venku poškozena.Po rozbalení však bylo rozbitá plastová turbína, po odeslání reklamace okamžitě poslal na druhý den nový a další den si odvezli ten poškozenný.Tak takhle by se měl každý prodejce chovat k zákazníkovi, firmě Berlan jen a jen pochvala!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.219 (?), 20.8.2013 16:55

Po očištění dosedacích ploch se dává těsnění mezi součástky na vazelinu nebo hermetic (Gasketseal silikonový hermetik)

V případě nedostupnosti original těsnění nebo jeho poškození se dá vždy vystřihnout nové z klingeritu. Jednoduchým lehkým potřením dosedací plochy karburátoru vazelinkou a jeho obtisknutím na klingerit. (Motorit H5/E - Bezazbestové těsnící desky)

Ve vašem případě je tloušťka 08 až do boha, Nebál bych se těsnění i vynechat a položit to na hermetic přímo.        j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.180 (?), 26.2.2012 22:19

Koupil jsem pred lety benzinove nuzky na zivy plot. V provozu 4 sezony bez jedine zavady.Minuly rok me odeslo startovani na motoru cinske vibracni desky (LUMAG).Dovozce honosici se servisem chtel za díl 15 stovek. Berlan kam jsem posla fotky s rozmerama me startovani poslal za 5 stovek..Optický nivelák od Berlanu nevydrzel nemravne zacházení na stavbe, ale chyba byla ho pujcit ukrajincum. Jeste mam od Berlanu vodarnu a filtr pevných castuc.S tim filtrem je to traga, stale netesni "o"krouzek jinak vse OK. Jak tu uz nekdo psal, "za ty prachy dobry"!!! Stejne je vsechno z P.R.C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.89 (?), 30.4.2015 19:06

přemyslím o koupi aku nužek techto mate nekdo zkušenost... daji se sehnat nahradi akumulatory, listy na ker travu apod

moc dekuji za info

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.242 (?), 19.7.2012 23:45

Dobrý večer. Také se s Váma podělím o jednu zkušenost s tímto nářadím. Přes internet jsem si koupil motorový 25 l postřikovač, nikoliv rosič. Nebudu opisovat poznatky hosta 177x174 ze 13.6. 2011,ale jsou na 90 % shodné.  Postřikovač jsem si pro mé používání v lesnické činnosti musel trochu upravit  . Jedná se o likvidaci trávy v mladých lesních kulturách totálním herbicidem s použití ochranné krytky proti nechtěnnému úletu postřiku. Původně jsem si chtěl koupit Solo 433,jenomže nechtěl jsem vyhodit cca 17000Kč, když jsem nevěděl, jak to půjde (počasí, předělání hadic, prac. výkon aj.). Koupil jsem to nejlevnější, co na trhu je. Na postřikovač se mi naštěstí podařilo nasadit hadici s pistolí a ochranným krytem proti úletu postřiku z ručního postřikovače Sola 475. Původní zakončení na Berlanu má závit na natočení hadice. Musel jsem hadici rozšířit a nasadit na závit. Upevnil jsem jí hadicovou sponkou. Myslel jsem si, že mám vyhráno, nahážu postřikovač a konve s vodou do auta a hurá do lesa! Nastartuji postřikovač přidám plyn, no budiž. Zkouším vypnout motor a ono to nejde. Vypínal jsem ho přes sytič. Radost jsem z toho neměl, když je to nové. Po chvíli jsem si všiml, že jsou rozpojené konektory. Závada odstraněna. Víčko od nádrže mě také hodně prskalo ven. Co hrůznější mě čekalo, když jsem nemohl rozchodit motor, příznaky,jako po zadření! Jel jsem s tím kamarádovi do Stihlu, který stroj normálně nastartoval a ubrousil malinko startovací kladku, která drhla, tak je zatím vše v pořádku. Návod jsem dostal také v němčině. Včera mi poslali český návod v meilu. Zprovozňoval jsem více než čtyři hodiny. V příslušenství mě poslali dva pístní kroužky, svíčku,těsnění a těsnění čerpadla. Nakonec jsem vyrazil do lesa. Postříkal jsem více, než 1 ha za směnu bez jedinné opravy, či závady. Postřikovač se mi dnes zaplatil! Vyjel jsem necelého půllitru paliva. Akorát po kratší přestávce na dotankování a doplnění postřiku ho bez sytiče špatně nastartuji. Komfort je na místě oproti stálému pumpování ručního postřikovače. Výkon stoupl o 70%. Budu doufat, že do září mi postřikovač vydrží a s klidem ho za 1000Kč prodám a na jaře si kupuji motorové Solo 433.   Roman 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 222.153 (?), 18.9.2013 19:48

dobrý den zvažuji koupi sady stopkových fréz od fy Berlan. Cena je víc než zajímavá. 12 ks = 249 Kč + poštovné. Dá se těmto frézičkám věřit? Jak to bud ekavalitativně vypadat pro občasné použití? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 124.31 (?), 19.9.2013 15:24

Souhlas, já mám od Berlanu kalové čerpadlo, startovací vozík 400A, naviják na Patrolu a zvedák Hi-lift. Vše funguje bez potíží, a dokupování dílů je úplně v klidu, proto tohoto dodavatele doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.110 (?), 8.10.2013 1:07

zdravim, chtěl bych se zeptat jestli nemá někdo zkušenosti s benzínovím motorem bbm389-13,0 /9,6kw /13ps, chtěl bych ho koupit do mého traktůrku. aby to nebyl nějakej krumpl. dík za radu Čežík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 106.125 (?), 15.7.2014 17:07

Já jsem od nich koupil ten slabší, 6hp do kultivátoru, měnil jsem cca 10 let starý, kouřící, nechytající, žravý, nevýkonný B&S. Můžu vám na rovinu říci, je to nebe a dudy, na jaře na otočku chytne, tichý, bez vibrací, bez kouře a pocitově silnější. Mám ho dva roky a jsem absolutně spokojen, kam se hrabe B&S, to říkám otevřeně. Snad vydrží pár let, zatím nevidím změnu oproti novému, jede jak má. Velmi mile mě překvapil, sešli se všichni sousedi, protože nikdo nevěřil, že stál pouze 2,5 tis a maká jak ďas! Je fakt přijemně tichý.

Co se týče servisu Berlan: přišlo mi to v krabici a byl rozpadlý vypínač, vyskákané pérka a kuličky, na zavolání byli velice příjemní a ochotní, ráno byl u mě taxík s vypínačem, to jsem v životě neviděl takový servis!!! Kam se hrabou super značkový výrobci!

Za mě osobně jsem spokojen. Jen jsem koukal stáhli ho z nabídky, ale je to stejný motor, jen pod jiným jménem jako jsou na aukru a v levnějších prodejnách.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika