Kalač Fiskars X39,46



host - 99.169 (?) 
28.1.2011 12:30, zobrazeno: 7321x

Vzhledem k tomu, že jsem nucen zpracovat čerstvé palivové dřevo v kládách 2 - 6 m/BO, SM,BŘ/předpokládám jeho nakrácení na metry a u větších průměrů rozštípnutí. Mám starý kalsický 3 kg kalač, ale po zkušenosti s prací se sekerami Fiskars/1400 a 2400/ bych chtěl zkusit novinku od Fiskarsu kalače 3,7,3,9 nebo 4,6 kg/nevím zdali jsem se o nějaké deko neskl/. Prostřední váha je s plastovým úderovým bazmekem- nevím jak to popsat- na horní straně je plastový váleček zpevněný kovovým kroužkem do kterého se případně dá udeřit kladivem. Se sekyrami F1400 a 2400 pracuji i obuchem/otočením se štípaným špalkem a udeření do špalku/ avšak nepoužívám zatloukání např kladivem. Avšak u kalače se tento způsob předpokládá. Nevíte někdo zdali u nejmenšího či největšího kalače je toto možné bez následků na životnost spojení kovové části s plastovým topůrkem?? Vzhledem k charakteru práce by mi vyhovovala nejvyšší hmotnost

Ivan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 149.37 (?), 27.2.2012 19:14

vypadá to že je nikdo nemá... taky by mě zajímalo jak fungují v praxi, tak prosím majitele o popis.Předem díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika