Hliníkový žebřík



host - 94.86 (?)
13.11.2019 10:00

Má někdo zkušenosti s žebříky Venbos?  Mají taky dvě řady, levnější a dražší, zamlouval by se mi 3 x 11, ten dražší váží 20 kg, což není zase tak moc. Spíše mi jde o to, jestli cca 4600 Kč neseženu nějaký "poloprofi" ještě lepší. Mám 100 kg a tak chci něco stabilního a pevného. Na co, to nevím. Všechno možné kolem baráku. Teď mám nějaký levný 3x7, ale je málo stabilní a malý...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 58.59 (?), 25.4.2010 22:22

Jde o to, co budete s žebříkem dělat. Budete ho mít jen doma, nebo s ním budete podnikat? Budete ho nosit sám nebo máte pomocníka? Protože nosit v jednom člověku trojdílný profi žebřík 3x12 příček není žádná sranda. je dost široký a nenosí se dobře, i když váhově má "jen" třeba 27 kg. ALVE dělá dvě řady žebříků - Eurostyl (=hobby, záruka 2r) a Forte (=profi, záruka 5r), oba mají nosnost 150kg. Forte je o poznání dražší a těžší. A myslím si, že na domácí použití i zbytečný. ALVE dělá i nějaký laminátový. Taky se dělají takové teleskopické, co má složený 1m a rozložený 5m, ale s tím bych lezl tak max. doma ke stropu. Myslím, že s ALVE nebudete nespokojen.

Petr Filipi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.86 (?), 13.11.2019 10:00

Má někdo zkušenosti s žebříky Venbos?  Mají taky dvě řady, levnější a dražší, zamlouval by se mi 3 x 11, ten dražší váží 20 kg, což není zase tak moc. Spíše mi jde o to, jestli cca 4600 Kč neseženu nějaký "poloprofi" ještě lepší. Mám 100 kg a tak chci něco stabilního a pevného. Na co, to nevím. Všechno možné kolem baráku. Teď mám nějaký levný 3x7, ale je málo stabilní a malý...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 100.96 (?), 2.5.2011 19:20

Nákup hliníkového žebříku je právě teď předmětem mého zájmu. Pročítám diskusi na toto téma a Alve má dobré reference. Nikdo tady nechválí ani nezmiňuje hliníkový žebřík Proteco 3x11, který se mi zalíbil přesto, že je dražší a má o tři roky kratší záruku než Alve. Nebyly by nějaké zkušenosti nebo doporučení pro který se rozhodnout?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.100 (?), 28.4.2012 10:34

Já se rozhoduju mez ALVE a KRAUSE.  ALVE bohužel nemá 3x9 v řadě FORTE(profi) a 3x10 je už drahej a težkej. Do ted jsem dělal s žebříkem Krause hobby a vydržel na profi použíti (tyden v kazdem mesici) dva roky. Takže to vidím na 3x9 řadu profi jen o 4kg težší a cenove levnejsi asi o dva tisice nez ALVE 3x10. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.45 (?), 3.4.2017 1:59
Alve Forte(žlutý koncovky)mohu jen doporučit, každý nemá 50kg i s botama a ve vysunutém stavu se tuhost ocení.Převážně ho používám jako štafle nebo jen samostatný díl, všechny díly většinou netahám.Zamlouvalo se mi na něm i protiskluzový špruslata (nášlapy),což u těch levnějších jsou jen smekavé náznaky.A kvalitativní rozdíl ve válcovaném nebo taženém hliníku je markantní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.50 (?), 30.5.2020 10:58

Dobrý den, chystá se koupit hliníkový 3 dílný žebřík - přikláním se k ALVE, hobby provedení, mám cca 100kg. Váhám mezi 11 dílným 7811 s úpravou na schody (úplně přeně nevím jaký výškový rozdíl řeší a na stránce výrobce jsem to nenašel) a 12 dílným 7612 bez této úpravy. Liší se jen úpravou, maximální délkou 7,11 a 7,96 a celkem akceptovatelným rozdílem cen. Žebřík chci využívat hlavně na staré ovocné stromy (sklizeň, řez, kácení), pozemek místy i mám svažitý, dosud jsem používal jednoduchý dřevěný žebřík 7m (už se mě nechce nosit a bojím se propadnutí příček) - nevím, jestli by mi zde nějak mohla pomoci úprava na schody v konfiguraci 2 ják s vysunutým 3 dílem, okolo chalupy bych úpravu na schody využil mizivě, ale asi využil - 2 žebříky finančně a s potřebným prostorem na uložení nedám. Do FORTE nejdu kvůli využití, ceně a hmotnosti, i když ta největší délka je lákavá. Poradíte ze zkušeností, spíš se tedy zatím přikláním k delšímu hobby bez úpravy. Děkuji a pěkný víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika