Bruska na řetěz



host - 219.77 (?)
24.11.2008 17:28

O brusce řetězů jsem uvažoval, zvláště když jsem donesl "nabroušený " řetěz od jednoho všezahradníka, který prodává a opravuje i sekačky a další techniku.Řez za roh -mám prý vyběhanou lištu, novou mi bylo líto vytáhnout na prořezávky v terénu.Dal jsem řetěz nabroušený před 10 léty v Husq.. FM -ten se "přilepil " ke kmeni buku 90 cm a zajel do něl jak do másla a rovně.Ten následný řetěz - 1 řez =1 nádrž bezínu i oleje.Piliny jak s pilníku.

Broušení ručně-zakoupil jsem všelijaké udělátka, obyčejné pilníky a co se cca před 20 léty prodávali.Řezy nic moc a ještě křivo.Při mé spotřebě, kdy občas skolím nějaký strom na topení a pořez náletů si asi nebudu komplikovat koupi brusky.Jedno nabroušení ročně za 50 kč, někdy,když už je bída, protáhnu zoubky šveďákem.Bruska za 1 000 kč a kotouč za 500 kč v Baum..Teď jsem se dozvěděl, je nedaleko brusič pil-kotoučů, který dělá laserem.Je to možné i u řetězů?Úbytky jsou pý minimální, né jako dřív -5 x a řetěz vyhodit.  Cenu ovšem netuším.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 23.11.2008 20:24

Úhel broušení řetězu je buď vyražený na každém zubu - ryska, nebo když jej nevíte, tak se podle typu řetězu dá jednoduše zjistit. Většinou je to 25° -30°. Nejjednodušší je prostě pokračovat v ostření řetězu pod úhlem, kterým byl jako nový naostřen. Tento úhel je nejlepší pro životnost řetězu a řezný výkon. Rozdíly - tvrdé/měkké dřevo lze při běžném použití dělat u snížení omezovacích zubů, ale pokud řežete různé dřevo, tak je 0,64mm nejvhodnější stav. Kulaté zuby se méně tupí, ale nemají takový řezný výkon, hranaté jsou nejlepší v řezném výkonu, ale jsou ciltivější na znečištěné dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.77 (?), 24.11.2008 17:28

O brusce řetězů jsem uvažoval, zvláště když jsem donesl "nabroušený " řetěz od jednoho všezahradníka, který prodává a opravuje i sekačky a další techniku.Řez za roh -mám prý vyběhanou lištu, novou mi bylo líto vytáhnout na prořezávky v terénu.Dal jsem řetěz nabroušený před 10 léty v Husq.. FM -ten se "přilepil " ke kmeni buku 90 cm a zajel do něl jak do másla a rovně.Ten následný řetěz - 1 řez =1 nádrž bezínu i oleje.Piliny jak s pilníku.

Broušení ručně-zakoupil jsem všelijaké udělátka, obyčejné pilníky a co se cca před 20 léty prodávali.Řezy nic moc a ještě křivo.Při mé spotřebě, kdy občas skolím nějaký strom na topení a pořez náletů si asi nebudu komplikovat koupi brusky.Jedno nabroušení ročně za 50 kč, někdy,když už je bída, protáhnu zoubky šveďákem.Bruska za 1 000 kč a kotouč za 500 kč v Baum..Teď jsem se dozvěděl, je nedaleko brusič pil-kotoučů, který dělá laserem.Je to možné i u řetězů?Úbytky jsou pý minimální, né jako dřív -5 x a řetěz vyhodit.  Cenu ovšem netuším.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.11.2008 17:36

O tom laseru pochybuji, jinak by to už byla práce jiná.  Úbytky zubů při broušení jsou přímo úměrné neschopnosti obsluhy brusky! Je-li obsluha pako, ubývá řetěz více, je-li brusič opravdu Brusič, máte na první dojem, že řetěz ani nebrousil!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.3 (?), 24.11.2008 18:08

ja by som sa zastal servisakov - brusicov :) hobby uzivatel castokrat nevie zhodnotit ako velmi znicil retaz, vie ze pred polrokom mu ju brusili, vie, ze len 3x chytil kamen, 2x klinec, ze piliny su ako hladka muka, ale ved pila este rezala, aj cez blato isla... taky kvalitnejsi kontakt s kamenom znamena castokrat aj polovicu zubu dole... ak zub nie je zniceny, tak skutocne staci len prebrusenie a ubytok tam bude minimalny, ale hobby uzivatel s takou retazou malokedy ide do servisu :) a pouzvanie pilnika nie je na skodu... kazdu druhu nadrzku lahko 2x pretiahnut retaz novym pilnikom, na novej retazi sa fajn drzi smer, tam v podstate nie je co pokazit a retaz s tupou retazou vyzaduje blbovzdornu obsluhu a pevne nervy... nehovoriac o tom, ze pila tupu retaz nema rada... nechapem ako moze niekto rezat s tupou pilou, ked doma sa s tupymi ziletkami tiez neholi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 24.11.2008 17:39

Podle toho, co jste zde napsal, tak bych odsoudil brusiče - servisáky, věřil bych, že bruskou po 5 ti broušeních mám po řetězu a ještě bych ani brusku nechtěl, neboť bych se obával, že kotouč stojí polovinu její ceny. Jen pro představu, jak to funguje mě - když si nechám nabrousit řetěz, tak je ostrý, ale platím za něco, co mohu během chvilky zvládnout kdykoliv sám, řetěz mi řeže rovně a každý zub je stejně dlouhý, náhradní kotouč stojí cca 70,-Kč a ještě jsem jej nemusel měnit - už jsem s ním brousil xxx. Kde je tedy chyba?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 24.11.2008 18:18
řetěz po pěti broušeních na brusce KO?může to tak být a nemusí, hodně záleží také v jakém stavu přinesete řetěz, bohužel se u hobistů často stává, že přijdou s tak totálně tupým řetězem, že je hřbet zubu ohnutý dolů a k udělání ostří je třeba vybrousit skoro čtvrtinu zubu. Nádavkem mají od tlačení tupé pily do řezu zničenou lištu a patky řetězu, nově nabroušený řetěz jim podřezává (netvrdím že se mi nemůže povést špatně nabrousit řetěz, sme jen lidi, ale těch je opravdu jen velmi málo). Proto lidi bruste řetězy pilníkem hned, jak pila přestane jít sama do řezu, malé nepřesnosti v úhlech jsou menší zlo než tupý řetěz, a pokud už rozeznáte na řetězu různé úhly nebo délky zubů, tak si ho nechte srovnat na brusce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.11.2008 18:36

Tak HH klaním se až k zemi, tohle je pravda hodná zapsání!

I buny se trefil! I Jiří, chlapci to jsou skutečné pohledy do duše hobbysty. Jen na straně brusiče je černý Petr, pokud mu při přebírání zakázky není schopen vysvětlit co provedl! A že se z řetězu dá číst mnohé je pravda!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 24.11.2008 18:53

... a zákazník se propaluje dřevem www.youtube.com/watch?v=aHjJ7Yo-D3k

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.11.2008 19:03

Tak to je nářez, chudák šestatřicítka!

R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 24.11.2008 21:24

No to je sila. Takej obsluhe by sa mali udeľovať telesné tresty za trápenie motorovej techniky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika