Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

V poslední době se tu objevilo několik příspěvků na téma rychlost rytí. Ani já nemám představu, za jak dlouho bych třeba poryl třeba ten jeden ar. Samozřejmě závisí na mnoha okolnostech, typu půdy, její kamenitosti, vlhkosti, zdatnosti "ryče" (tedy toho, kdo ryje), důkladnosti rytí atd. Pokusil jsem se někde sehnat výkonové normy, ale moc jsem neuspěl. Jediné, co jsem sehnal, jsou údaje z rozpočtářského stavebního programu RTS Stavitel+. Jsou zde především údaje o finančních aspektech rytí - mzdové náklady, odvody, zisk... Sloupec označený Nh udává kolik času je potřebné pro zrytí 1 m2 půdy dané kvality a svažitosti.

Josef.

P.S. Časen se mi snad zadaří naskenovat celou knížečku Nauka o zdělávání země a postupně ji sem budu vkládat, aby měl každý zájemce možnost se s ní (jako historickým dokumentem) seznámit. Momentálně ji nemám u sebe

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika