Zazimování pily - křovinořezu



host - 74.223 (?) 
4.2.2009 9:07, zobrazeno: 3638x

Zdravím, je sice ny tyto dotazy skoro pozdě:-) ale přece: jak je dobré podle vás zazimovat pilu a křovinořez? Mám obojí-takový ten střed (nebudu snad raději uvádět značky-jsou to dvoutakty kolem 40 kubíků). Dosud jsem to řešil před zimou vyšroubováním svíčky a prostříkáním balistolem nebo něčím poobným za protáčení motoru. Křoviňák jsem dal ještě do pytle z koše(motor) a stáhnul drátem. Před odstavením vypálím benzín. Je to v pohodě, nebo jsou i jiné finty? Dík Jirka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
andy.wise - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (585) - 220.253 (?), 4.2.2009 9:15 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 254.67 (?), 4.2.2009 15:14

My máme pilu HQ 142-e a před uložením na zimu- sundáme kryt navrchu pily a naboku kde je upnuta lišta vše kam se dostane hadrem vyčistíme a vyfoukáme kompresorem ním i filtr vzduchu vyčístíme, lišta se očistí z drážky vyndáme nečistoty namažeme ozubené kolečko na konci lišty a řetez také očistíme potřeme ho olejem na lištu vše zpět naseadíme a zašroubujeme akorát řetěz necháme trošku povolenej a olej a benzín vypotřebujeme při posledním řezání pak pilu uložýme do skříně v garáži a přikryjeme hadrem aby se na ni neprášilo. Takto jsmeto udělaly dvě zimy co ji máme a po zimě jsme ji jen naplnily benzínem a olejem, utáhly řetez a mohlo se jít řezat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika