Vyplatí se bruska na retězy motorových pil?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 105.244 (?) 
2.5.2008 20:46

Jsem profik, jednou jsem si nechal nabrousit retez na bruzce a nerezal dle meho gusta pilnik je pilnik,(pokud neni retez tak spraskanej ze bych na nem nechal 3 pilniky. Nevim jak nekdo, ale ja kdyz vemu novej retez tak jsi ho hned musimk navostrit a strazit omezovaky(trochu) at je to huskvarna, oregon a momentalni dobe jedu na stilku takze retezy stihl(a musim uznat ze retezy stil retzou lepsi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 120.31 (?), 2.5.2008 21:10

Ne brusku nemám ani po ní netoužím. Bruska je dobrá když člověk chytne kámen nebo třeba kus železa ale protože řežu dřevo, tak k tomuto nedopatření dochází maximálně jednou za deset let. .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 2.5.2008 22:08

My už jedeme na koni a Vy kráčíte pěšky a proto tvrdíte, že koně nepotřebujete.To jen na vysvětlenou Vašeho tvrzení.Strojní broušení a pilník, nebe a dudy!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.5.2008 22:23

Je to trefné, ale pravdivé s ohledem na obecnou rovinu. Nemám chuť nikomu brusku nutit. Sám jsem toho na broušení koupil víc - a myslím si, že to pilníkem umím dost dobře. Já jsem spokojen, a kdo má z brusky obavy - bude příjemně překvapen, že je řetěz ostrý a jednoduše, kdo brusku nechce a je spokojen s pilníky, tak v pořádku. Ovšem je třeba zohlednit - kolik toho nabrousím jedním kotoučem a kolik je třeba pilníků, přesnost broušení. Ale to tu už bylo. Dobrou noc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 2.5.2008 22:47

Bude to tak ako spomenul p.J.S. -kombinovať pilník s brúskou. A to aj vtedy ak sa reže iba drevo. Vždy sa niečo vyskytne - roxor v strede kmeňa(asi ho tam dali hrajúce sa deti), podotýkam že bol bútľavý, potom rôzne drôty a zarastene oplotky, malé kamienky niekedy aj v metrovej výške pňa, občas aj chvíľková nepozornosť, nedá sa tomu 100%vyhnúť. Teraz naposledy som spiľoval tuje a to aj s vypílením odkopaných pňov pod úrovňou terénu. Je to veľmi devastujúca práca voči reťazi - nedá sa pri sebelepšej vôli vyhnúť hline v nábehoch a dreve pňa. Nemať brúsku tak sa s dvomi reťazami a pilníkom doma trápim minimálne hodinu v takom boli zuboženom stave. A podľa vzniknutého ostrapu lišta tiež dostala dobre do tela. Takže ak môžte kombinujte oba spôsoby brúsenia. Je mnoho možností, ak nechcete kupovať brúsku je tu ešte servis, alebo kamaráti čo brúsku majú a pomôžu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 3.5.2008 16:44

Tak se pane Kohoutek postavte ve třmenech a rozhlédněte se kolik uvidíte profíku kteří brousí bruskou, já ze země nevidím ani jednoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.5.2008 17:12

Já je vidím, stojí u mě před dílnou na nabroušení řetězu ,bruskou!Jinak je další debata o ničem,každý solidní nástroj vyžaduje přesné (tj. strojní ) broušení,jednak jsou nástroje,které pilník (NEBERE),pak se také jedná o přesnost broušení.V tomto nemáte s pilníkem v ruce šanci.Dále můžeme pouze dlouze a zbytečně diskutovat a hájit své pravdy.Jedno však je jisté,nový řetěz nikdo asi před jeho prodejem pilníkem nebrousí,také nevím o servisu,který by toto činil.Jinak si řetěz brušte jak je Vám libo,ono na každou práci musí být jakýsi fortel a trochu té zkušenosti,tím chci říci,že bruska není všelék je třeba i rozum a oči.Dále snad jen jedno,když jsem se zmínil mezi známími,že brousím řetězy (strojně )bruskou ,reagovali naprosto stejně jako Vy. Ale ,když pak řezali s ostrým řetězem z brusky,pak teprve uznali přínos a rozdíl.Proto si stojím pevně ve třmenech a uháním dááál !!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 177.66 (?), 3.5.2008 17:19

To bolo dobré 1:0 pre J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 120.31 (?), 3.5.2008 17:32

Jestli budete věčně sedět u PC tak Vám ti profíci utečou a budete mít po kšeftě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 3.5.2008 17:46

Práce rychle odsýpá, mohu si to dovolit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika