Výběr pily



host - 70.254 (?)
10.9.2008 14:24

Mám HQ 50,koupil jsem jí před 25 lety u Rota za 8500Kčs, vyměnil jsem start.šnůru a cívku na šnůru,1 svíčku.Mám 3 lištu, asi 8 řetěz. Topíme jenom dřevem, asi 20m3 ročně.Několikrát jsem řezal i jiným lidem.Je bez problémů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
host - 0.140 (?), 7.1.2008 22:23

Tak takhle rychlou odpověď jsme nečekali - milé. Děkujeme a mějte krásný nejen tento den! P.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.8 (?), 16.11.2007 21:57
Mám taky HQ 359 pro domácí potřebu a za Stihl bych ji neměnil. Leda pokud bych se živil v lese a po odpracování určitých motohodin kdy se dá pila ještě dobře jako "mírně jetá" prodat  nějakému troubovi který nepozná, že motor je  pomalu na GO a koupil si novou a byla pro mě rozhodující nižší cena nové (Stihl) abych se vyhnul drahým opravám. Takhle to praktikují někteří lesáci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.136 (?), 23.11.2007 20:17
Stihl MS 361 je super, vlastním ji už 2 roky. AV systém je velmi ůčinný, výkon motoru je dostatečný. Řetězy používám originál STIHL, občas se mi stane že musím řetěz zkrátit, je příliš vytahaný. Je možné že to je olejem který používám nebo řetězy z metráže. Nyní jsem použil olej M6A a vše je v pořádku předtím jsem používal eko olej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 27.171 (?), 12.12.2007 20:29

Ohledně Stihl a Husqvarna.

Před třemi lety jsem se rozhodoval pro pilu, která by splňovala mé požadavky, které byly kladeny na výrobu palivového dříví cca 60 m3/rok. Radil jsem se s prodejci i s několika dřevorubci a rozhodl jsem se pro Stihl MS 270, už jen kvůli tomu, že výkon téhle pily je v kategori farmář, ale husqvarna má pilu o stejném výkonu v kategorii profi a za více peněz. Dnes vím, že jsem se rozhodl správně, protože pila řeže bez problémů celý den v tahu cca 6 hodin nepřetržité práce. V jeden den s ní řežou tři muži, kteří ji skutečně nenechají odpočinout. Tato pila skutečně vydrží jednorázové extrémní podmínky. Snad jsem někomu pomohl s rozhodováním.

Libor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.12 (?), 7.9.2008 21:06

Připadá mi, že většina lidí tady něco píše a rozebírá věci které se ani tématu netýkají a nebo jen okrajově. Můj názor a mé zkušenosti mi říkají nekupovat v žádném případě neznačkou pilu, jako jsou Pily např Grizzly, Partner aj. To už je lepší koupit si Hobby pilu značkovou... a to vše z jednoho prostého důvodu "SERVIS" je sice krásné že je záruka 2 roky, ale co po dvou letech s pilou, když se něco stane, vyhodit??To snad ne... I neznačková pila se dá opravit, ale někdy náklady na její opravu jsou dražší nebo skoro stejné jako pořízení nové pily. Sám ze skušeností preferuji dvě značky a to Stihl a Husqvarna. Pokud jsem pohým "rekreačním uživatelem a nedělám s pilou den co den volil bych pil zn. Stihl, a to hlavně kvůli servisu a náhradním dílům. Ze zkušenosti jsou v našem kraji (Karlovarský) lepší servisní střediska. Velkou výhodou u pil zn. Stihl je dostupnost dílů i u pily např 15 - 20 staré.

Pokud pracuji s pilou každý den, jednoznačně bych volil zn. Husqvarna (nade in Sveden) tyto pily mají mnohlem lepší antivibrační systém, mnohem lepší systém sání-tedy větší životnost vzduchového filtru, lépe startuji, mají větší životnost, lepší ergonomii. Bohužel servisní střediska nejsou na zdaleka tak dobré úrovni jako střediska fa. Stihl. Jinak u žádné s motorových pil bych nešel s obsahem motoru po 45 ccm, optimální je dle mého názoru 50ccm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.254 (?), 10.9.2008 14:24

Mám HQ 50,koupil jsem jí před 25 lety u Rota za 8500Kčs, vyměnil jsem start.šnůru a cívku na šnůru,1 svíčku.Mám 3 lištu, asi 8 řetěz. Topíme jenom dřevem, asi 20m3 ročně.Několikrát jsem řezal i jiným lidem.Je bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika