Výběr motorové pily



host - 148.186 (?)
14.8.2008 0:08

Asi to bude pravda že se tady preferuje Stihl a HQ, v US a Kanadě jedou i na profi Homelite, které u nás prakticky nejsou nebo se prodává od této značky jen hobby. Německé SOLO bejvalo taky kvalitní, ale dneska v době kdy se vše vyrábí jako spotřební věc se nikdo nemůže divit, že se kterákoliv firma zhorší v kvalitě.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 148.186 (?), 14.8.2008 0:08

Asi to bude pravda že se tady preferuje Stihl a HQ, v US a Kanadě jedou i na profi Homelite, které u nás prakticky nejsou nebo se prodává od této značky jen hobby. Německé SOLO bejvalo taky kvalitní, ale dneska v době kdy se vše vyrábí jako spotřební věc se nikdo nemůže divit, že se kterákoliv firma zhorší v kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.67 (?), 14.8.2008 17:44

HQ365,HQ372xpg, HQ395,STIHL280,STIHL440.Kolegové zkoušeli Johnsered a po čase to vzdali protože nebyli spokojeni se záručním servisem.Dolmar a Solo se zde chytlo jenom v marketech.Tak proč by měli experimentovat s jinýmy typy pil.Dělají tady dřevaři z moravy a slovenska a taky mají jenom HQ, STihl a pár Johnseredek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 14.8.2008 19:40

V současné době lze jednoznačně konstatovat, že profi již neznamená jen profi dřevorubec. Navíc těch - alespoň v našem okolí - ubylo tak, že jsou asi už chráněni.Protože je spousta činností, které vyžadují profi pilu a dříve takové firmy nebyly, nebo velmi málo - našly uplatnění jiné značky např. na pilách, přípravě palivového dřeva na prodej, u soukromých majitelů lesů, firem, které se specializují na rizikové kácení, údržbě kolem cest, hasičů a vodařů, elektrikářů a dalších. Tím se rozsah použití pil přesunul do mnoha jiných činností. Dříve měly pily v majetku státní lesy, nyní je mají i stavební firmy a další. Dále se velmi zvýšil počet hobby majitelů pil oproti značnému snížení profesionálů v lese. Jen u nás v obci má pilu skoro každý. Proto se nedá stavět na tom, kolik je těch, kteří mají jakou pilu přímo na obživu v lese, jako měřítko počtu používaných pil. Když k nám přijely firmy, tak jsem zatím zaregistroval 3 party - 2 měly Stihl kombinovaný s HQ a jedna Dolmarky - všichni D115 i, jeden PS6400. Ovšem to je jen to, co mám možnost sledovat a nedělám si iluze, že je to tak v celé ČR. Ovšem to není nic nového. Výraz Solo a Dolmar se zde chytlo jen marketech je zavádějící a spíše bych řekl, že přání je otcem myšlenky. Ano, prodej hobby řad jsem u Dolmarek zaznamenal i v marketech, ale není - nebylo to pouze tam, naopak prodejců je daleko víc. Ovšem tady ani tak nejde o to, abychom si dokazovali kolik jakých pil u nás řeže. Pořád jsou to různě specifikované pochybnosti, jestli je Dolmar opravdu tak dobrý. Mě osobně je jedno, kolik profesionálů s jakou pilou dělá, ale není mi jedno, když někdo pomlouvá, nebo podobně uvažuje nahlas a sám neví pořádně co pomlouvá, protože to jednak nevyzkoušel a dále ani nemá potřebné znalosti. Po uvedení PS 5000 mi několik profesionálů řeklo, že to vyšlo, že ji mají. Měli zánovní profi pily a nějaký prodejce Dolmaru jim je vyměnil s doplatkem za PS5000. Mě to překvapilo, neboť to byli letití uživatelé jiné značky. Asi po roce jsem s jedním z nich probíral spokojenost s pilami. Jeden měl problém s ložiskem na klikovce u spojky - v záruce opraveno a jednomu praskla pružina vibrací a netěsnil ventil u nádrže - tolik závady. Jinak pily hodnotili velmi dobře a zejména motor, filtrace, údržba doslova řekl bezkonkurenční. Možná to myslel i z pohledu nákupní ceny, ale to nemění nic na celkové spokojenosti i s ohledem na zatížení pil - zpracování polomů a běžná profi práce v lese. Další zajímavou zkušenost mám, když mě přes známého oslovil mistr ČSSR v motoristickém sportu, že by potřeboval poradit správný model Dolmarky. Přímo chtěl Dolmar, když jsem se ho ptal jestli procházel více značek, tak odpověděl, že často závodil V Německu a Rakousku a tohle, kterou značku mu doporučili kamarádi - závodníci z těchto zemí. To jsou takové příklady, ze kterých se skládá mozaika a jedno zapadá do druhého. Potom slyšíte od vyhlášeného mechanika, že pouze Dolmar dělá všechny řady poctivě a nepochybně k tomu mému přesvědčení přispěla i diskuze zde, kde se potvrdilo, to co jsem měl vysledované. Starší SD a Dolmarky jedou i po desítkách let mnohdy v hrozných podmínkách, navíc se pořád dají opravit. Ale je to pouze jedna z možností, a to je z pohledu zákazníka správné. Např. ještě nedávno stála pila MS250 16.200,-Kč , dnes pokud se nepletu stojí přes 12 tisíc. Zdravá konkurence přináší výhody i budoucímu majiteli pily jiné značky, protože ji pořídí levněji.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.67 (?), 15.8.2008 13:40

Jo souhlasim na 99%.Na lesácké učiliště jezdí prodejci různých značek pil (často mě neznámých a exotických značek)nechají tam jednu farm. a jednu profi a po půl roce se ptají na názor a nabízí spolupráci.Asi tušíte jak to dopadne.Zvítězí vždy dvě značky... H a S.Ale pozor aby to odemne nevyznělo že upřednostnuji jenom ty dvě značky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.56 (?), 15.8.2008 13:43

Stale to iste dookola. Vsetke pily su dobre, ked clovek vie s tym robit. Ale ako to tu citam, tak s niektorymi ludmi je to stale to iste. Nepresvedcite ich, ze okrem škodoviek su aj ine auta. Ludia zobudte sa uz! Uz je rok 2008 a nie 1989 a spät.

Dolmarky sa super a aj ine. off 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.94 (?), 15.8.2008 23:36
Stihl 260 je skvělá volba, s HQ v řadě profi se lépe pracuje/to však při objemu prace 25 kubíků dřeva možnému vašemu pracovnímu výkonu se vůbec neprojeví/, jsou však poruchovějšší. Nejsem prodejcem ale život mě načas zavál do lesa a vím, pokud nebudete zpracovávat pouze silné tvrdé dřevo pak volte Stihl 260 /z 280 nemám zkušenosti/, nebudete litovat: k objemu motoru výkonná, spolehlivá, malá spotřeba benzinu i oleje, jednoduchý a rychlý přístup ke všemu, tichá.O jiných značkách bych neuvažoval. Jen jednu radu, dokonale si osvojte broušení řetězu, na řetězu nešetřete čas ani peníze, naštivte dobrého těžaře a získejte co nejvíc zkušeností pro vlastní práci z pilou, je to práce nejen těžká ale velice nebezpečná.Osobně bych nelitoval peněz ani do bot a aspoň kalhot, vydrží vám víc než 10 let o přilbě ani nepíši tu považuji za samozřejmou.Dobrou volbu, hodně sil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.158 (?), 17.8.2008 8:22

Chcem povedat že Dolmar 114 super pila ročne narezala vyše 100m kubiskych dreva, a celych 26 rokov. Stary Dolmar bol Dolmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.183 (?), 11.10.2008 17:16

Dolmar je ceněná nejvíc v Německu, kde se také vyrábí a je jenom dobře, že tato značka se čím dál víc dostává do povědomí i u nás, je to bezesporu kvalitní nářadí, dobře a precizně zpracované a za rozumnou cenu. Servis se naštěstí také rozšířil z Brna do větších měst v republice, což byl donedávna asi největší bolák této značky (v současné době již koupené Makitou).  Před časem jsem totiž vyměnil starou pilu za Dolmar-ku PS420C - nežívím se řezáním dřeva, ale vzhledem k tomu, že dřevem vytápím RD, pár "kubíků" za rok také nařežu. Zatím jsem naprosto spokojený a pro toto užití se tato pila jeví naprosto dostačující. Pár pil jsem si vyzkoušel, ale tato mi jak se říká! sedla do ruky" Tom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.158 (?), 17.8.2008 8:18

CHcem podotknut môj otec mal dolmarku do tohto roku pokial som ju nezadrel mala 26 rokov a fungovala sto percentne, iba raz sa menil kružok 114 Dolmar. Kupil som si Stihl a je dost nemotorna, inak šlape na sto percent, odporučal bi som Dolmar 115 to je nastupca 114 ky.Prajem vela narezaneho dreva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 186.105 (?), 7.10.2008 19:47

Zdravim Vas, poradi mi niekto aku pilu si mam vybrat? Nejde mi tak o znacku to som rozhodnuty pre STIHL ale skor o to aku velku tazku vykonnu. Jedna s ao rezanie dreva na chalupe od haluzi priemeru 5cm az po stromy priemeru 40-50cm. Pouzivana bude tak 5x do roka. Nedokazem to odhadnut na kubiky ale v dnoch ked budeme rezat tak bude ficat naplno. Zatial mame vyhliadnutu STIHL 361 Co si o tom myslite? Je to prilis tazke a prilis profi? Mal by som radsej pozerat po 260-ke?

Dakujem za fundovane reakcie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika