stihl, dolmar nebo husq?



host - 28.148 (?)
21.11.2008 23:00

To jste klidně moh přeložit, já německy neumím, ale když jsou tak významní proč rovnou nevložíte odkaz na jejích stránky?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 28.148 (?), 21.11.2008 12:34

Zajímavé, že když tak protestujete, proti takovému testu vibrací, že jste se nikdo nepokusil uvést hodnoty vibrací a porovnat je? jestli to nebude tím, že Stihl své hodnoty tak tají, že je nutno je vyhledat na speciálních stránkách testovacího ústavu www.dlg.org/de/landwirtschaft/testzentrum/pruefberichte/forstkommunal.html

Husqvarna průměrnou hodnotu vibraci na rukojetích běžně uvádí na svých stránkách (bohužel jenom průměr), ale i ten porovnat stojí za to HQ 338XPT / Stihl MS 200T : 3.0 m/s² / 3.5 m/s² // 2.9 m/s² / 5.6m/s²  (přední/zadní - plynová).

A HQ mám zavěšenu na laně, má na to specíálně očko v rukojeti. Stihl má kovové očko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 94.115 (?), 21.11.2008 13:49

ano, je to hrozně "tajné" :-D http://www.stihl.com/vib/czech/155.htm HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.148 (?), 21.11.2008 21:01

No vídíte jak z vás ty adresy padaj když chcete. ale proč to není na českejch stránkách jako to má HQ a nemusím nic vyhledávat na google pod ruznými hesly. Protože v první řadě kritizuji dostupnost informací. A pro porovnání jeden příklad za všechny : Vibrace na přední/zadní rukojeti HQ 345// Stihl MS 250    3.1 m/s² / 3.5 m/s² //5,7 m/s² / 6,8m/s².

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HH - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (154) - 112.250 (?), 21.11.2008 21:33
taky pro vás jeden mám :-D Husqvarna 55 : Stihl MS 270 (přední/zadní) 4,9 / 7,2 : 2,9 / 2,9 BTW: nezdá se Vám jako nesmysl najít dva modely různého konstrukčního stáří, ty porovnávat a vypíchnout jeden nebo dva parametry? pilu z řady 340 345 a 350 bych nechtěl ani zadarmo, ta konstrukce se prostě nepovedla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.11.2008 21:54

Vážený pane 28.148, doposud jste mi neodpověděl na jedinou otázku ohledně krytu válce HQ x STIHL. Porovnáváte neporovnatelné! Informace o STIHL, SOLO, Dolmar mají zájemci dostávat přímo od prodejců. Navíc na DLG MS 250 vůbec není! HQ 338 XPT také ne a hodnoty u uvedené 335 XPT jsou poněkud jiné než uvádíte! 4,7: 4,4:4,3 u přední rukojeti a 6,5:6,1:6,2 u zadní rukojeti!!! Takže, prosím aspoň zde nelžete. Děkuji

A k vámi uváděnému"očku" u HQ, asi jste toho ve stromech nařezal hodně, právě toto očko připravilo mého kolegu o tuto pilu! Při spuštění po dořezání, očekával jako vždy "cuknutí" a ono nic, tedy nic, ona rána a pila skončila na betoně pod stromem! Podotýkám, že byla něco přes půl roku stará! Oko u STIHL mi nikdy toto neudělalo! Právě pro to, že je kovové a důkladně uchycené!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.11.2008 22:18

Jen ještě jedny data : KWF (jenž považuji za skutečné odborníky!), STIHL MS 192 T : přední rukojeť - 2,5 :2,0:3,9 zadní rukojeť - 2,4:2,3:4,3 - hodnocení +!!

HQ 346 XP, což se srovnávat nedá, zadní - 4,6:2,5:3,0 přední - 4,3:2,7:2,5. Test proveden ve spolupráci s DLG! A jen taková drobnost, DLG je zkušební ústav zemědělské techniky, KWF snad překládat nemusím.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.148 (?), 21.11.2008 23:00

To jste klidně moh přeložit, já německy neumím, ale když jsou tak významní proč rovnou nevložíte odkaz na jejích stránky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 28.148 (?), 21.11.2008 22:51

Vážený pane Radku, předpokládám, že to to fórum čtou lidé kteří nejdříve sbírají informace a pak jdou do prodejny už v podstatě rozhodnuti a maximálně co jim chybi je vidět pilu v realu. Co se týče těch krytů, bohužel nemohu v kládat obrazky a odkáza na stránky kde by to bylo možno zhlednout to množství dílu prozatím není, jenom pro upřesnění doplním, že se těch 18 součástí se netýká MS 211 a Ms 270, což jsou nové typy pil, takže určitě časem přestane být i tato informace potřebnou. Ale pokusím se to alespoň vypsat : HQ 3x šroub a sundám kryt, MS : sundám kryt vzduchového filtru, přepážku mezi vzduchovým filterm a svíčkou, kolínko mezi karburátorem a filtrem karburátoru, čtyři šrouby držící kryt válce, kryt válce, plus těsnění mezi karburátorem a válcem a ještě 3 součástky jejíchž pojmenování neznám, protože osobně jsem to naštěstí nikdy nemusel rozebírat.Protože dělat podle plánu udržby tuto činost každý měsíc se mě rozhodně nechce, sice v tom nevidím až takový problém, ale pro úplnost doplním, že k tomu pořebuji na rozdíl od HQ ješte imbus. Ostatně všiml jste si jak MS 211 ze strany startéru tvarem připomíná HQ? hezky se nám kulatí Stilka jedna.Dále nikde jsem nenapsal, že bych hodnoty vybrací u 338XPT musel tahat z DLG, ale z cela v pohodě jsem je našel na stránkách HQ (na rozdíl od Stihlu). A jestli vašemu kamárádovi upadlo "očko", to mu upadla celá rukojeť? Protože to očko je v těle rukojeti a i když beru v potaz, že se může časem "prošoupat" (osobně jsem takovou závadu ještě neviděl ani u pily starší než půl roku), jak si pilu kontroluje? to se určitě za hodinu neprošoupe!

Pro pana HH porovnávat HQ55, která je konstrukčně stará minimálně 20 let s pilou ze které "minulý měsíc" sundali cedulku novika je dost nepoměr. MS 250 ani HQ 345 nejsou od sebe vývojově až tak daleko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.11.2008 23:19

Pane Panský, lžete a to vědomě, či možná nevědomě, ale o to je to horší. Kryt - psal jste o MS 260 a tam je pouze matice a svíčka!!! Jak jste sám napsal, nikdy jste to nedělal, takže pouze a jenom " jedna paní povídala"! Ani ten imbus není pravda, protože STIHL již hezká léta používá TORX 27 a 25! Elegantně jste se vyhnul odpovědi k vzduchovým filtrům!

K těm vibracím, že by byl tak propastný rozdíl mezi 338 a 335 XPT se mi nezdá, takže někdo lže, kdo to asi bude?

Závěsné "očko" - ano,  upadlo mu kus rukojeti a jak jsem se na vlastním ponku přesvědčil, nebyl sám! Vyjádření dovozce = velice dobře známá formulka od jednoho prodejce  "super výrobků" O.M., nesprávné používání, nebo obsluha!?

K vaší odpovědi pro HH - vy vůbec nevíte o STIHLu NIC! Tak prosím zapomeňte na tuto značku! Ona totiž 025 je možná také konstrukčně 20 let stará, ovšem MS 250 už doznala malých změn a to pro vás stačí pro zařazení mezi současnou konstrukci, že? A 345 je od 55 vývojově stejně daleko, jako STHL 025 a MS 250!

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 21.11.2008 22:24

28.148 : Můžete mi prosím napsat odkud jste ty hodnoty MS 200T vzal?

Děkuji Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika