Stihl 041AV elektronik



host - 119.63 (?)
1.9.2008 18:56

este raz som to premeral vsetko a kostri to vzdy, cize ak som daval nove kable musel som to niekde pokazit to skontrolujem, vypinac je OK mam este jednu prozbu, aky zavit je na tom zotrvacniku? nejak to neviem zmerat.. myslim stupanie :) nemam sablonu nie som si ani isty ze to je metricky zavit... naposledy som to dal dole silou vole... ta medzera o ktorej pisete, nema byt nastavena na hrubku bankovej karty? co je cca 1mm no a zaverom pilka nesla stala vyse 10 rokov.. vsade bol olej, cize som to rozobral vymenil loziska, gufera, tesnenia, pieste kruzky zlozil a asi tak ak mi tam hadze 50V tak by to nemalo by az take hrozne nie? este raz dakujem...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.168 (?), 28.5.2008 22:12

S tim dotahováním na doraz opatrně, ať si neuděláte ďolíky ;-) Chce to hooodně jemně. Jinak seřizovat karburátor metodou pokus - omyl je nejlepší cesta k zadření, chce to nejdřív si zjistit jak a proč, a až pak do toho vrtat ;-)

PS: pokud budete hledat třeba "H L tryska", tak vyleze dost informací o karburátorech (nevim jestli to pladí i pro tuhle pilku...)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 119.63 (?), 27.5.2008 17:14

ako mam dat dole zotrvacnik???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 14.8.2008 21:56

Mám problém s touto pilou (kterou jsem dostal)a sháním kryr řetězky s brzdou a pokud možno i manuál nebo alespoň co nejvíce informací o této pile budu vděčný za každou informaci.

předem děkuji J. K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 176.57 (?), 24.8.2008 12:32

Tak jsem sehnal katalog náhradních dílů na tuto pilu (Díky ochotě zastoupení fy Stihl) jestli někomu pomuže mohu mu ho poslat naskenovaný nicméně rád bych sehnal i návod. J.K.

PS: strvačník se dá stáhnout díky třem děrám pomocí ktrých je našroubovám ventilátor (je třeba si udělat stahováček na tři šrouby a středový který odtlačí kliku   a nepoužívat hrubou sílu)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.63 (?), 30.8.2008 14:54

tak tak len tam stary otec nerazal nejaky atipicky zavit, sa mi to nechcelo merat a nanovo robit, pomohla hruba sila :D

mam ale iny problem po vycisteny zlozeni mi nezapaluje sviecku... ak som to spravne pochopil idu tam sviecky WKA145T6 tie som zdedil... na svorkach sviecky mi vytoci 50V striedaveho... ale iskra nepreskoci... v com je hacik?? mam tych sviecok doma 8 a ani jedna nebavi... viete mi niekto dat radu??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 31.8.2008 0:01

Rada je nejednoduchá, shoďte znovu setrvák, zkontrolujte zapojení kabelů a hlavně přeměřte průchodnost vys. kabelu včetně fajfky. Zahoďte svíčky a kupte Brisk nebo Oregon PR15Y. Dále je potřeba nastavit vzduchovou mezeru zapalování od setrváku, zhruba na sílu vizitky, to se u této pily dělá hodně obtížně. Máte určitě STIHL 041AV ELEKTRONIk? Staré zapalování má totiž ještě kladívka a kondenzátor! Před rozebráním běžela? Pozor na průchod kabelu k vypínači skříní, nesmí se dotýkat drátky! Kabel ze zapalování k vypínači, další žádný! Je sám ukostřen. Neodešel vypínač, pak to kostří stále. Napište více informací o pile (druh zapalování).

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.63 (?), 1.9.2008 18:56

este raz som to premeral vsetko a kostri to vzdy, cize ak som daval nove kable musel som to niekde pokazit to skontrolujem, vypinac je OK mam este jednu prozbu, aky zavit je na tom zotrvacniku? nejak to neviem zmerat.. myslim stupanie :) nemam sablonu nie som si ani isty ze to je metricky zavit... naposledy som to dal dole silou vole... ta medzera o ktorej pisete, nema byt nastavena na hrubku bankovej karty? co je cca 1mm no a zaverom pilka nesla stala vyse 10 rokov.. vsade bol olej, cize som to rozobral vymenil loziska, gufera, tesnenia, pieste kruzky zlozil a asi tak ak mi tam hadze 50V tak by to nemalo by az take hrozne nie? este raz dakujem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.9.2008 22:51

Tak toto je stará mechanika! Cívka je pevná, ta se nenastavuje, nastavují se kladívka a to je podstatný problém. Mám spec. přípravek od STIHLu, to nejde nastavit pod setrvákem! Nastavuje se předzápal a to na těch šroubcích co drží desku na skříni a odtrh kladívek. Bohužel vačka, která je ovládá je na setrváku! Ekzistuje náhrada za kladívka, ale nemohu si vzpomenout zda jsem ji montoval na 041. Montáž není složitá, jen najít pro kostku místo. Navíc kladívko je obráceně! Filc stírá vačku a takto se kladívko po ní nemůže pohybovat! Závit je určitě metrický, ale stoupání musím změřit, z hlavy ho nevím, zítra to, ale nebude, mám jiné povinnosti! Možná, že p. J.S. bude rychlejší. Co je to v pozadí za vysokonapěťový kabel s fajfkou?Ten červený, doufám, že není napojovaný! Musí být v jednom kuse a tady to jde u BOSCHe vyměnit! 50V není nic, pokud to je výstup na svíčce. Tam musí být vysoké napětí! Na zkoušku stačí nasadit svíčku na fajfku (ověřenou) a položit na válec. Pokud není 100% jistota svíčky, stáhnout fajfku a přiblížit kabel, nebo pružinku k válci. Chce to ale tři ruce, nebo izolovaný skřipec.

Poloha kladívek - dosedací ploška na fotce, směřující k cívce musí směřovat k palci levé ruky.  Zhruba. Šroubek v držáku musí být perfektně odizolován, oválný otvor v pevném kontaktu má protiotvor v desce, se závitem. Tam se nastaví odtrh. Pokud jste upravoval černý kabel od kontaktů ke kondenzátoru, bude nejspíš krátký. Máte ještě takový černý kryt na kontakty a kondensátor? Pokud ano, zkuste ho na desku přiložit a hned uvidíte polohu kontaktů. Trošinku jde nastavit odtrh přez ten oválný otvor v setrváku bez ventilátoru.

Zatím vše, v úterý večer se ozvu.

Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.194 (?), 2.9.2008 9:35

Ahoj tak ako vidim tak to take jednoduche nebude,,, ale tak chcem sa do toho dostat, chalupu mam 50km od mesta..

no k veci, fotky su robene pri rozoberani, ten cerveny vysokonapatovy kabel je v celku, je povodny... zmerany je OK,  cierny kabel od kontaktov ku kondenzatrou, no je novy, zhruba tak isto dlhy ako povodny.. moze byt problem v jeho dlzke?? ak dam dole zotrvacnik cvaknem to este raz a hodim to na ten web aby sme boli lepsie v obraze..

Ten cierny kryt co spominate nemam. Ak som to spravne pochopil v podstate treba dat dole zotrvacnik skontrolovat ci je vsetko odizolovane tak ako ma, a kladivka nastavit co najblizsie k magnetom zotrvacnika teda ak som to dobre pochopil, v mojom pripade to budem asi len skusat,, neviete mi zhruba povedat ake napatie ma byt na sviecke?

dakujem za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 2.9.2008 17:05

Pokud je chyba v zapalování , lze tento starší systém nahradit zapojením elektronické náhrady kladívka. Dělal jsem to na Dolmarech, předpokládám, že princip bude stejný. Cena cca 1000,-Kč. Cívka musí být v pořádku, náhrada je za rozpínací kladívkový kontakt. 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika