Prosim o radu serizeni karburatoru Oleo-mac 947



Bemmet - (11) - 204.111 (?)
17.5.2012 10:35

JJ vsechno toto jeste samozdrejme udelam filtr atd... jinak chtel sem se zeptat kde se da nejlepe sehnat na tuto pylu nahradni dily? klidne Mounfield? pilu mam uz 4 roky bez zaruky... kdyz bych to nechal seridit je nevim jestli by to udelali kvalitne a za jakou cenu asi se to pohybuje radove ve stovkach ...Jinak Dekuju za navod...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Bemmet - (11) - 204.111 (?), 16.5.2012 21:15, zobrazeno: 28726x

Zdravim mam tuto motorovou pilu Oleomac 947 citim ze by potrebovala seridit moc se hlti palivem spatne starty vubec na sitic nechyta az po nejake dobe tahani bezi pekne tak bych vas chtel poprosit o kolik se stelujou ty sroubky nova svicka palivo vypucovany filter atd Dekuju

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 217.5 (?), 17.5.2012 7:12
Zkontrolujte filtr v nádrži a sítko v karburátoru. Špatné starty mohou také souviset s ovládáním a správném uzavření sytičové klapky. Potom bych seřídil karburátor. L, H 1/1 opatrně zašroubovat a o uvedené otáčky otevřít. L - nastavit do polohy, kdy má motor nejvyšší, ale plynulé otáčky a o 1/8 - 1/4 přidat. Upravit volnoběh 3 šroubem dorazu škrtící klapky. Plný plyn, motor musí správně zrychlovat a nesmí se přetáčet, je slyšet náznak 4 taktu v max. otáčkách. Případně malé korekce při špatné akceleraci u L a v max otáčkách u H. Řetěz nesmí běžet na volnoběh 3 šroub - T, S, dle označení. Nastavovat s teplým motorem po údržbě. Postupovat s vědomím, že velké dotažení šroubů - trysek L, H nevratně poškodí sedla a je to neopravitelné! L a H se vzájemně ovlivňují, resp chod motoru, proto pouze malé korekce a zkoušet. Pokud máte pilu v záruce a omezovače na šroubech, tak takový zásah může způsobit neuznání závažné závady, to zvažte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bemmet - (11) - 204.111 (?), 17.5.2012 10:35

JJ vsechno toto jeste samozdrejme udelam filtr atd... jinak chtel sem se zeptat kde se da nejlepe sehnat na tuto pylu nahradni dily? klidne Mounfield? pilu mam uz 4 roky bez zaruky... kdyz bych to nechal seridit je nevim jestli by to udelali kvalitne a za jakou cenu asi se to pohybuje radove ve stovkach ...Jinak Dekuju za navod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 216.5 (?), 17.5.2012 12:14
Univerzální díly (řetězy, lišty, svíčky, pal. filtry a pod) kdekoliv, spec Oleomac Moutfield, nebo neznačkové náhrady, mnohdy dostatečně kvalitní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 0.70 (?), 11.6.2012 20:29

L 1 + 1/4 ot.    H 1 + 7/8 ot.

Já jsem takový problém řešil už několikrát. Jestli má pila více jak 6 - let, asi ano je nutné zvážit další investici do ní. Já jsem do ní vrazil do oprav tak 3000,- Kč. a je nespolehlivá (r.v. 2003). Vyčisti palivové sitno není taky na škodu

Ono je pěkný pakec mít objednanou plošinu na kácení stromu a ona pila né a né naskočit.

Zvolil jsem novou pilu Stihl MS 311 a je zatím bez problému. Nějakou dobu jsem dělal i s Stihl MS 270 a 290 byly také výborné. Docela nutné zvážit cena/výkon a spolehlivost což Oleomac 947 není. Pokud Oleomac 947 funguje je dobrá na běžné řezání, ale časem člověk lituje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika