Prosim o pomoc pri vybere mot. pily



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?)
18.11.2012 20:41

Se servisy je to tak, že jsou dobré a špatné. Dobrý servis Vám opraví i jinou značku, špatný ani tu svoji pořádně ne. A to platí napříč značkami, toto už si vyberte a rozhodněte sám, např dotazem ve svém okolí, kde se obrátit při koupi na servis a pod. Se servisy mám protikladné zkušenosti a nepotřebuji je pomlouvat ani vychvalovat. Pokud si všimnete, tak na odborné informace p. Drvoštěp nereaguje, ale klidně střelí, že na co pilu na delší dobu, když nebudou po 10 letech ND. Já jsem opravoval nedávno Sachs Dolmar 111 a díly jsem objednal, jako by to byl současný model. Ta pila se vyráběla v roce 1985 -1989, potom již pod jiným názvem pouze Dolmar. Tak to platilo i pro PS 6800i(SD 120si), která se vyrábí v podstatě stejnou dobu a čerpadlo přišlo následující den. Proti Shindaiwě nic nemám, ale za tím porovnáním si stojím a pokud nebudou ND, tak rozhodně ty, které jsou u méně rozšířených modelů a značek. Např u Homelite, Shindaiwy, Echa (dříve samostatně), jedné italské značky jsem si vyzkoušel, co je to shánět a samozřejmě majitelé pil byli bezradní. Přitom se jednalo o drobnosti po pádu pil a pod..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
                     
host - 227.2 (?), 18.11.2012 20:08

Pane J.S.zdravim Vas, je to par dni zpatky, potkal jsem souseda, rikal,ze ma novou pilu v profi podani od Bedi, jeste pry benzin dostane a super cena.Rikal jsem mu, ja bych si ji nekoupil, at Ti chodi.Dnes ho nahodne vidim, jak bezi z lesa a uz z dalky krici-padaji jim z toho srouby, mel nabehle zily na krku a rikal-ja jim tam dam.Ja rikal-tohle mam za sebou, ted je otazkou, jestli Ti to bude, neco platne, ze jim tam das, asi ano, ulevis si minimalne nakonec.Ja to znam a rikam-jednou opravdu stacilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 18.11.2012 20:49

Však má 7 letou záruku, tak může 7 let běhat z lesa s naběhnutými žílami, je otázka, kdo to déle vydrží. Pěkný večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 18.11.2012 17:07

Tady se to tedy mele, to jsem vážně v úmyslu neměl :(

Jen ještě dotaz ohledně té Dolmarky 420 sc. Koukám že ji vážně mají v hormbachu za 7tisíc, což je pěkná cena, jen mě zajímá jak s případným servisem. V hornbachu mi bylo řečeno že se obracet jen na servis co je v brně či co :/. Na nějaké případné seřízení po zaběhnutí pily je tedy možné kde, když podle toho co jsem pochopil, tak když naběhnu s pilou k prodejci, který značku dolmar prodává a je jekažto servis i na stránkách dolmaru, mě vyžene v zubech, že jsem ji nekoupil u něj :(. Jě nějaký servis obecný kde mi ji případně seřídí a za kolik tak orientačně.

Jo v horbachu se mi stále snažili narvat nějakého Partner P842, co jsem koukal tak má jen 1,6KW a je to takový plasťák. Co je to vůbec zač :)

Také jsem koukal hold do mounfiedu i na ty jejich oleo macky.

Dá se používat případně i tato pila - Oleo-Mac OM 947, zde jsem slyšel chválu od známých na servis, že je vše docela rychle a udělají ho v každém mounfieldu. I když řetězce moc nemusím.

Ještě mi stále nedává spát ta Hitachi CS38EL.

pak ta Stihl MS 211 ale to jestli jsem dobře pochopil je tedy horší třída.

člověk prostě musí jít a něco si koupit, jinak se z toho zblázní :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 18.11.2012 17:32

No, tak si kupte stihl nebo husqvarnu ti mají servis na každém rohu a nemusíte to řešit wink. Jinak nevím proč by měla být 211 horší třída, záleží na co tu pilu potřebujete, měl jste tuto pilu vůbec někdy v ruce?.  Jinak co se týče toho partneru, podle mě cena vůbec neodpovídá kvalitě, kdybych se měl rozhodavat, tak bez váhání beru tu 211, ta má výkon 1.7 kw, ale v první řadě je více než o kilo lehčí. Výrobce s touto pilou umožňuje těžbu až do průměru 30 cm, což u takto málé pilky svěčí o kvalitě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 18.11.2012 18:18

Servis Dolmaru, když to řeknu bez okolků špatný a absolutně se nechytá na 2 nejrozšířenější = HQ a ST. Seřízení vám provedou v některém servisu HQ, koupíte si tam na svou pilu náhradní řetěz a platit nebudete nic, je to chvilková záležitost. Horší to bude s opravou něčeho komplikovanějšího, buďto to zacvakáte ze svého a nebo budete muset poslat pilu poštou do Brna.

Partnerku neberte, oleomac taky ne a to Hitachi je sice profi pila = kovové kartry, nastavitelný olej na lištu, ale je to nízkoobsahová 3,9Kg malá žabka s chatrnějšíma plastama okolo a na kácení 30cm stromů mi úplně neštymuje, nesmí vám spadnout a zacházet s ní musíte opatrně nikde s ní neházet a nebouchat, používám ji na odvětvování, kde max. využiji její váhu, na kácení oceníte hlavně výkon. Jako vhodnější pilu jsem vám doporučoval Shindaiwu452s a Dolmar420SC za 7k opravdu nic lepšího neseženete. Pokud chcete i servisní zázemí, pak musíte šáhnout po Stihl nebo Husvarně, tam samozřejmě za srovnatelné modely zaplatíte úplně jnou cenu.

Stihl 211 je výborná hoby značková pila, jde o to, že její výkon je 1,7KW kdežto u ostatních jmenovaných přes 2KW. 1,7KW a nebo 2,3KW není totéž. Alternativa je u stihl MS231 spíše ale MS251 a cenově budete pak jinde a to už bych popřemýšlel nad skladovou nebo zánovní Husqvarnou 353, případně 545, 550, takže se dostáváme zase na začátek a v tom případě mi není jasné, co chcete slyšet??? laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.241 (?), 18.11.2012 20:30

Přesně to co píšete :)

Potřebuji utvrdit :)

Skočim pro tu dolmarku do Hornbachu a bude :)

Díky

David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.89 (?), 19.11.2012 8:05

seřízení jak rika kolega provede kde kdo stím nakupem řetezu toje dobré aspon se na vas nebudou mracit :-)

dale pokud se pila behem 2 let pokazí, zabalíte ji do krabice a odnesete do hornbachu na bežnou reklamaci, ti vám ji musí vzít a pokud ji pracovník odmítne vzít taksi nechte zavolat vedoucího a konec jeto uplne jedno co reklamujete jestli pilu nebo vysavač. Nejsem si teda uplne jisty ale takovou reklamaci behem 2 let by vám měl vzít kazdy autorizovany prodejce DOLMAR pro pripadnou opravu pak už jedine poslat do brna nebo zajít za z nekterým prodejcu, servisní sit není velka ale ne zase uplně mala nevím kde teda bydlíte ale ja do 50Km mám přes 10 Dolmaru nejbližší 14Km.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 191.186 (?), 18.11.2012 20:41

Se servisy je to tak, že jsou dobré a špatné. Dobrý servis Vám opraví i jinou značku, špatný ani tu svoji pořádně ne. A to platí napříč značkami, toto už si vyberte a rozhodněte sám, např dotazem ve svém okolí, kde se obrátit při koupi na servis a pod. Se servisy mám protikladné zkušenosti a nepotřebuji je pomlouvat ani vychvalovat. Pokud si všimnete, tak na odborné informace p. Drvoštěp nereaguje, ale klidně střelí, že na co pilu na delší dobu, když nebudou po 10 letech ND. Já jsem opravoval nedávno Sachs Dolmar 111 a díly jsem objednal, jako by to byl současný model. Ta pila se vyráběla v roce 1985 -1989, potom již pod jiným názvem pouze Dolmar. Tak to platilo i pro PS 6800i(SD 120si), která se vyrábí v podstatě stejnou dobu a čerpadlo přišlo následující den. Proti Shindaiwě nic nemám, ale za tím porovnáním si stojím a pokud nebudou ND, tak rozhodně ty, které jsou u méně rozšířených modelů a značek. Např u Homelite, Shindaiwy, Echa (dříve samostatně), jedné italské značky jsem si vyzkoušel, co je to shánět a samozřejmě majitelé pil byli bezradní. Přitom se jednalo o drobnosti po pádu pil a pod..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.229 (?), 19.11.2012 3:31

111-38 Benzinová pila 2,4 kW, 38 cm

Sežeňte díly např. na Dolmar KMS 4 a dám vám za pravdu.

Na náhradní díly jsem se informoval v Hitachi servisu a dají se sehnat a zase převracíte mnou napsané, psal jsem o modelech co už se nevyrábí, že to není dobrej kup s výhledem do budoucna, shánění po bazarech atd.

Pomlouvání servisů jste také špatně pochopil, nepomlouval jsem servis, ale jeho rozšířenost v ČR. Bez odpovědi nechávám příspěvky u kterých bych se musel hádat jako například tento váš poslední.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.188 (?), 19.11.2012 6:54
Dál vám nehodlám vysvětlovat a narovnávat vaše zkreslené informace. Opět jste vytáhl detail z celku, a to opravdu kuriozitu vs seriová výroba. KMS 4 pila s wankelovým motorem se sériově nevyráběla, přesto bylo vyrobeno několik ks, které jsou funkční. Je to stejné, jako PS 500 V, tato pila je 4 takt s ventilovým rozvodem. Mám detailní fotky precizní konstrukce. Ale toto není běžná výroba, o které se zde píše. Proto mě zapravdu nemusíte dávat, já to chápu, proč to neuděláte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika